Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що вибори в будь-якій державі повинні проходити демократично, а при оцінці їх результатів слід враховувати, зокрема, те, наскільки адекватно діє в тих чи інших умовах влада.

“У плані прав людини, я думаю, що незалежно від того, в якій державі це відбувається, вибори повинні проходити демократично, тому що вибори – це волевиявлення громадян. При оцінці результатів виборів ми повинні враховувати те, як це сталося, наскільки це сприймається громадянами держави, наскільки це сприймається міжнародними інститутами, що спостерігають за виборами, і наскільки адекватно діє в тих чи інших умовах влада “, – сказав Разумков журналістам в Чернігові в п’ятницю, відповідаючи на питання, як він ставиться до подій в Білорусі, і в плані дотримання прав людини, і в плані національної безпеки України.

Нагадаємо, президентські вибори відбулися в Білорусі 9 серпня. Спостерігачі повідомляли про численні порушення на голосуванні.

Після закриття виборчих дільниць в Мінську та інших містах країни пройшли акції протесту, які супроводжувалися масовими затриманнями і зіткненнями з силовиками.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в день виборів 9 серпня влада «хотіли людям подарувати свято, і вони дійсно відгукнулися».

Після цього в країні почалися акції, які супроводжуються насильством силовиків, стріляниною і затриманнями, а мітингувальники вже почали використовувати “коктейлі Молотова” і нібито один намагався кинути вибуховий пристрій – і сам загинув. Також в Білорусі після затримання силовиками помер 25-річний житель Гомеля.

Станом на 13 серпня в Білорусі затримали 6700 чоловік. Так, 10 серпня МВС Білорусі повідомляло про затримання близько 3 тисяч протестувальників. 11 серпня – вже про більш 2 тисяч, 12 серпня – про 1 тисячі затриманих.