Давид Арахамія висловив пропозицію Володимиру Зеленському щодо розкриття і розширення інформації про втрати України у повномасштабній війні. Під час дискусії «2024: сценарії для країни» голова фракції «Слуга народу» підкреслив, що розміри втрат значно менші, ніж загально вважає суспільство, орієнтуючись на понад 100 тисяч втрат.

Глава фракції «Слуга народу» пояснив свою ініціативу тим, що вважає, що усвідомлення реальних розмірів втрат під час війни в Україні допоможе висвітлити, що вони не настільки великі, як уявляє суспільство. Він вказав на те, що у публічних обговореннях втрати часто оцінюються як понад 100 тисяч, тоді як фактично вони виявляються набагато меншими за його словами.

Коли ви ідете на вулиці й питаєте людей про втрати, я не чув жодного разу менше ніж 100 000. А наші втрати набагато менші. Усвідомлення справжніх втрат України у війні покаже, що вони не такі великі, як вони самі собі уявляють,
– заявив Арахамія.

У Міністерстві оборони України неодноразово пояснювали, чому не розкривають інформацію про втрати. По-перше, це становить державну таємницю. По-друге, мовиться не тільки про загальну кількість загиблих та поранених, а й про кількість втрат конкретних підрозділів та напрямків, особливо під час боїв. Це, своєю чергою, може використати ворог проти України.

В одному з інтерв’ю BBC Володимир Зеленський якось зазначав, що рішення не розкривати дані про втрати було ухвалене разом з військовими.

«У нас все фіксується, кожна людина важлива, і є всі цифри. Є, на жаль, смерті. Є, на жаль, жертви. Є, на жаль, поранені. Нам не все одно, скільки людей поранено і скільки людей загинуло. Ми розуміємо кількість полонених», – пояснив тоді президент.

Разом з тим, він наголосив, що Росія втратила у війні, яку ж сама і розв’язала, у 5 разів більше солдатів.