Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що спецслужби Росії готують диверсію проти громадян України в Криму. Зокрема, він отримав документ, який, за його словами, є орієнтуванням російських спецслужб.

Фото документа Чубаров оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

Так, у документі повідомляється, що "на територію Російської Федерації з метою здійснення диверсійно-терористичних акцій здійснено проникнення диверсійної групи".

Можливо, ми не стали б виносити зміст зазначеного документа на загальний огляд, хіба мало що з бодуна може привидітися співробітникам "розвідуправління військ національної гвардії Росії", проте вже дуже колоритним нам здався складу цієї "ДГ",– написав голова Меджлісу.

Він зазначає, що туди належать і "директор середньої загальноосвітньої школи в Херсонській області, і докторант одного з турецьких вузів, а також просто інші не менш гарні і чесні люди".

До того ж, Чубаров не заперечує, що відомості з документа вже внесені російськими окупантами в сфальсифіковані ними протоколи допитів громадян України, незаконно позбавлених волі, або готуються до внесення найближчим часом.

Окрім того, він наголосив, що встановив контакт з деякими особами зі списку. Вони перебувають "за місцем свого постійного проживання на материковій Україні". 

Спецслужби Росії поки публічно не коментували заяву Рефата Чубарова.

Відзначимо, що під час анексії Криму священнослужителі Української православної церкви Московського патріархату, які перебувають на півострові, допомагали російським окупантам.

Про це в інтерв'ю телеканалу "Прямий" заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, коментуючи створення в Україні єдиної православної церкви.

"Ми нарешті стаємо незалежною державою. Питання помісної православної церкви – це є справді питання тієї стрижневої основи української незалежності", – сказав він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Я б, можливо, так ще гаряче не говорив, якби я у Криму не бачив, як у церквах УПЦ Московського патріархату в перші дні російського вторгнення зберігалася зброя, туди приходили люди, яких перекидали з Краснодарського краю. Вони там переодягалися у форму, і там вони отримували зброю. Це говорить про те, що до того моменту православна церква, яка була розташована на території України, отримувала прямі вказівки з Москви,– розповів Чубаров.

Він наголосив, що жодна релігія, на яку мають право українці, не повинна отримувати вказівок іншої держави.