Верховна Рада направила на повторне друге читання законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства”.

Таке рішення підтримали 242 народні депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Колеги, оскільки голосування було зупинено головуючим на засіданні і була пропозиція від колег з інших фракцій проголосували за повторне друге читання, пропоную поставити на голосування пропозицію винести цей законопроєкт 1009 на повторне друге читання”, – сказав голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

Перед цим Голова ВР Дмитро Разумков двічі зупиняв голосування за законопроєкт 1009 у другому читанні. Депутати від опозиційних фракцій наголошували, що система “Рада” встигла зафіксувати результат, згідно з яким законопроєкт можна було вважати відхиленим. Проте спікер заявив, що зупинив голосування до того, як закінчився відлік. Після цього було запропоновано відправити законопроєкт на повторне друге читання.

Законопроєкт передбачає скасування ухвалених у 2017 році змін до Кримінального процесуального кодексу (так званих “поправок Лозового”) про порядок обчислення і продовження строків досудового розслідування, призначення і проведення експертизи, можливості оскарження повідомлення про підозру.