Як розповів офіцер ЗСУ Тарас Березовець, агресори задійснюють спроби наступати на Куп’янсько-Лиманському напрямку. Однак, попри всі спроби ворога, ситуація там абсолютно контрольована.

Противник кинув значні резерви на цей напрямок і з території Росії, і з інших ділянок фронту. Однак ці спроби значних успіхів не мали.

Окупанти зазнали серйозних втрат серед кадрових частин на Лиманському напрямку. Противник був змушений відводити звідси залишки своїх елітних частин і перекидати їх на інші ділянки фронту,– зауважив Березовець 24 Каналу.
Як наголосив Березовець, противник зосередив основні зусилля на Куп’янському напрямку. Але тут зосереджені досвідчені українські підрозділи.

Тут все для противника складається не найкращим чином. Ландшафт тут створює сприятливі умови для українських Сил оборони. Місто розділене річкою Оскіл, що також створює проблеми для противника,– зауважив Березовець.

Західна частина Куп’янська розташована саме на височині. Це дозволяє контролювати підходи до станції Куп’янськ-Вузловий. Тому загарбники перебувають на цьому напрямку у невигідних умовах.

Раніше командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський також підтвердив, що після місяця жорстких боїв та значних втрат на Куп’янському і Лиманському напрямках, противник проводить перегрупування своїх сил та засобів, одночасно перекидаючи з території РФ нові сформовані бригади та дивізії.

Сирський зазначив, що оперативна обстановка на східному напрямку залишається напруженою.

За словами командувача, головна мета цих заходів — підвищення рівня бойового потенціалу та поновлення активних наступальних дій.

Водночас, Сирський зазначає, що ворог продовжує вести потужний вогневий вплив з артилерії та мінометів, активно застосовує авіацію. У таких умовах українські військові повинні оперативно вживати всіх заходів для зміцнення оборони на загрозливих напрямках і просунутися вперед там, де це можливо.

«Для реалізації цих завдань була спланована моя чергова робоча поїздка на Куп’янський та Лиманський напрямки», — повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ.

Він зазначив, що в ході роботи спільно з командирами оперативно-тактичних угруповань та командирами бригад були прийняті всі необхідні рішення та вжиті заходи для посилення нашої оборони та відбиття ворожих атак.

А ось як повідомляє звіт ISW, російське військове командування продовжує «кидати» елітні підрозділи, зокрема частини ПДВ, для захисту позицій на шляху українського контрнаступу.

Геолоковані кадри, опубліковані 27 серпня, показують, що російське військове командування перекинуло підрозділи 76-ї російської гвардійської десантно-штурмової дивізії для посилення російських позицій біля Роботиного, ймовірно, з району Кремінної.

Експерти ISW раніше зазначали, що російські війська передислокували 7 гвардійську гірничострілецьку дивізію ПДВ з Херсонської області для підтримки російської оборони в Запорізькій області, а також перекинули інші сили ПДВ з Луганської області для захисту від контрнаступів українських військ на флангах Бахмута.

Російське військове командування послідовно покладалося на формування ПДВ як наступальні, і вони, ймовірно, деградували через свій високий оперативний темп. Деградація цих сил, ймовірно, послабить здатність армії РФ проводити складні оборонні операції і майже, напевно, підірве будь-які наміри Росії відновити масштабні наступальні операції, які переважно спиралися на ВДВ, яких зараз не вистачає в РФ.