Вже зовсім скоро в Україні сім-карти можна буде придбати тільки лише по пред’явленню паспорта, передає Корупція.Інфо

Популярне: Такого жаху ви ще не бачили… На Тернопільщині сталася кривава ДТП, яка доводить до сліз

Дане нововведення є необхідним, тому що у багатьох країнах вже не перший рік діють подібні правила, які вводилися для гарантування безпеки.

У Національній комісії зі зв’язків і інформатизації України вже почали готувати відповідні зміни. Згідно з текстом повідомлення, усі неконтрактні абоненти мобільного зв’язку будуть зобов’язані розкрити операторам персональні дані. У відомстві нагадали, що подібну норму хотіли ввести під час прийняття так званих «законів 16 січня». У країнах, де продаж сім-карт здійснюється за паспортами, це доводять боротьбою зі злочинністю та тероризмом.

Однак механізм реєстрації всіх абонентів НКРЗІ планують спростити – можна буде подавати заявки дистанційно із застосуванням електронних цифрових підписів. Окрім цього, у відомстві підкреслили, що на території України більша частина мобільних номерів вже давно прив’язані до конкретних осіб через різні банківські послуги. Втім, коли саме вступлять в дію нові правила, у відомстві наразі не уточнили.

SIM-карта (укр. сім-карта, сімка) – ідентифікаційний модуль абонента у вигляді смарт-карти, що застосовується в мобільному зв'язку (мобільний телефон, смартфон, модем та інші пристрої абонентського обладнання).

Ідентифікація карти здійснюється за допомогою алгоритму та таємного коду які записані на карті, крім ідентифікації карта служить для дешифрування голосу та телекомунікаційних сигналів. На карті може зберігатись інша інформація, як телефонні номери, SMS-повідомлення.