Якщо українцям дати безвізовий режим з Євросоюзом, вони негайно цим скористаються. І втечуть. В Польщу. Тому українські чиновники повинні вжити заходів. Про це в ефірі 112 телеканалу заявив губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі. Ну, заявив і ладно, мовчуном він ніколи не був, а у справі що сказати хотів? Слухаю новина і намагаюся зрозуміти. Тому що в темі і як раз написав матеріал про це, тому зачепило.

Саакашвілі має на увазі, що українцям не потрібно давати безвізовий режим? Так це вже давно всі російські чиновники твердять, а останнім часом і наші грантоїди підключилися. І хором – не давайте українцям безвізовий режим, не заслужили ще. Я так зрозумів, хор стане голосніше на один красивий грузинський баритон? Або Михайло Миколайович хоче попередити Україну про те, як їй загрожують підступні європейці і особливо сусіди поляки? Так на цих заявах теж вже не тільки російські спікери голос зірвали, а й місцеві проросійські політичні «консерви» розкрилися давно.
 
Все, бюджет пропагандистів вичерпаний, а ми після загострення «братніх» почуттів з боку росіян якось взагалі перестали боятися європейських загроз. І якщо окремо взятий український губернатор починає повторювати всі ці російські страшилки, він дискредитує тільки себе, у нас вже імунітет. Хоча, при правильній подачі такі заяви можуть мати певний резонанс в Польщі і зіпсувати наші, і без того зараз не самі спокійні відносини."Що зробить Польща? Польща втратила в населенні, коли були перша лібералізація візового режиму, коли Польща не мала економічних умов. Але зараз вона поповнила населення за рахунок українців. Є більш 2 млн українців, які зараз в Польщі, і багато молоді. У цьому році, як я знаю, майже 50 тис. наших студентів пішли до вузів в Польщі. і це значить, що більшість з них стануть поляками. Треба, щоб наші чиновники про це теж думали. Якщо ти думаєш державно, то повинен думати і про негативні аспектах ", – лякає Саакашвілі.

Я, повторюся, про перспективу трудової міграції з України в Польщу і ЄС напередодні писав. Це призведе до дефіциту робочої сили в Україні, зростання попиту на неї і, відповідно, підвищенню зарплат всередині країни. Тому що вітчизняний бізнес повинен буде конкурувати з польським за кваліфікованих і навіть за некваліфікованих співробітників. Тобто існують такі об'єктивні процеси і не тільки в зв'язку з безвізовим режимом. Який дав українцям дуже непросто і так просто ми його не віддамо.

Я вчора позначив цю проблему, далі немає повноважень і впливу. А політик Саакашвілі – він що для вирішення пропонує? Може, стіну на кордоні поставити з колючим дротом, щоб не виїжджали? Паспорти відібрати? Оголосити Польщу підступним супостатом і всіх інших, щоб два рази не вставати?

Може, пенсійний вік підняти? Стипендії скасувати і пільги скоротити? Можливо це рішення, але рейтингу політику не додасть. Але якщо ти галасливий і публічний та ще при посаді і на короткій нозі з депутатами і презідентом- два варіанти є. Або пропонуй рішення або йди на … черговий антикорупційний форум. Звинувачуй всіх навколо, обіцяй молочні ріки з крана при різкому зниженні тарифів, в загальному – набирай очки в очах виборця. А потім хоч потоп …