Окупанти продовжують наступати на Авдіївському напрямку. Сили оборони успішно відбивають атаки, але, звісно, ризик оточення там існує.

Про це розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко.

Він зауважив, що Сили оборони роблять усе можливе, аби не сталося оточення Авдіївки.

Як наголосив Мусієнко, росіяни зазнають дійсно потужних втрат на цьому напрямку. Все доходить до того, що загарбники змушені перекидати свої підрозділи з того ж Лиманського напрямку. А це – сковування ворожих підрозділів. Також не варто забувати про колосальні втрати ворога серед військової техніки.

«Ще один момент – сповільнення темпів просування у ворога. Вони «зависли» в районі Авдіївки і не можуть стрімко розвинути наступальні дії. Навіть якщо вони там будуть мати подальші тактичні успіхи. А такі ризики є. Це все одно не призведе до обвалу фронту. І навряд чи окупанти зможуть робити подальший рух», – зазначив Мусієнко.

Це – заслуга українських підрозділів, які перебувають поблизу Авдіївки. У цьому контексті варто зауважити ще один важливий момент – Україна досі має можливості вести певні наступальні операції. Це можна побачити на прикладі лівобережжя Херсонщини, де наші захисники досі утримують плацдарм.

Також додамо, що кількість штурмових дій російських окупаційних військ на Авдіївському напрямку не зменшується. Цілодобово росіяни намагаються штурмувати місто, як і з флангів півдня та півночі, так і в лобову.

Про це повідомив начальник Авдіївської міської військової адміністрації (МВА) Віталій Барабаш.

“Станом на сьогодні якихось серйозних змін немає. На нашому напрямку не стало легше, обстрілів менше не стало. Постійно змінюють вони свою тактику: то йдуть малими групами до 20 напрямків, то більш концентровано 2-3 напрямки з використанням броньованої техніки, як колісної, так і гусеничної”, — сказав він.

Барабаш уточнив, що окупанти намагаються виконати поставлені їм завдання — увійти до міста, взяти його під свій контроль. Але нічого їм не вдається.

“І всі свої невдачі на лінії оборони вони намагаються компенсувати кількістю артилерійських обстрілів, авіабомбових ударів як по позиціях, так і по території самого міста. Але в середньому, якщо ще тиждень, трохи більше ми фіксували близько 30 іноді трохи більше масованих обстрілів за добу по місту, то зараз більшою мірою вже за 40. Останні кілька днів ми фіксуємо 42, 44, 46 масованих обстрілів за добу. Поодинокі прильоти ніхто не рахує, тому що це неможливо фізично зробити. По позиціях усе в рази більше. Кількість обстрілів обчислюється сотнями за добу, авіабомбових ударів теж у рази більше, ніж по місту. Проте, попри велику щільність вогню і більшу активність щодо штурмових дій, лінія оборони тримається, місто тримається, попри що”, — розповів начальник МВА.

За його словами, складна ситуація з логістикою. Дорога одна. Ворог б’є по ній практично цілодобово і FPV-дронами, і артилерією. За час повномасштабної війни у них пристріляний кожен поворот.

“Ситуація непроста, складна, але я б не сказав, що “все пропало”. Дуже останнім часом дратують всякі публікації, якісь заяви незрозумілих експертів про те, що “Авдіївка все”. Авдіївка не все від 2014 року і я впевнений, що стояла, стоїть і стоятиме попри що”, — резюмував Віталій Барабаш.

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, на Авдіївському напрямку українські захисники продовжують стримувати ворога, який не полишає спроб оточити Авдіївку. Вони тримають оборону, завдаючи ворогу значних втрат.