Президент України Петро Порошенко оголосив про старт позачергових парламентських виборів, які відбудуться 26 жовтня 2014 року та про початок передвиборчої кампанії. До Верховної Ради України будуть балатуватися як старі так і нові кадри. Останнім часом вибори відбуваються вже навіть не щорічно, а щоквартально. І це дуже добре. Три місяці тому галичани ходили на вибори Президента України та на довибори депутатів до ВРУ. Тепер вибори до Парламенту, а ще за кілька місяців – вибори до місцевих рад.
Чому добре – бо є можливість не лише дискутувати про політику, але й робити певні політичні зміни. Але які зміни чекають на галичан з огляду на нові політичні гасла та нових лідерів?
Насамперед, звернемо увагу на те, як політики піарять себе на суспільних проблемах. Усі передвиборчі гасла торкаються проблем, які найбільше хвилюють громадян. Отож на виборах депутатів Верховної Ради, а заодно до обласних, міських, та сільських найбільше голосів (80% ) набирали такі гасла: «Схід і Захід разом», «Багаті поділяться з бідними», «Позбавлення депутатської недоторканості», «Справедливість є! За неї треба боротися», «Український прорив», «Хто як не ми: на нашій богом даній землі».
Всі ці виборчі гасла, нічого особливого громаді не обіцяли. Всі зміни та покращення в Україні можливі тільки від того, що станеться в Києві, Харкові чи Донецьку. І навіть останнє гасло про «свою богом дану землю», стосується не Землі з великої літери, галицької чи львівської, а має ближче значення до тої землі, до якої закликав готуватися новий мер Києва. Зрештою, це партійне гасло висіло у десятках міст і сіл, і передбачало успіх певній політсилі.
Нові партійні гасла на нові вибори до ВРУ 26 жовтня 2014 року ще друкуються, але їх зміст буде десь в такому контексті: «Люстрація всіх і вся», «Україна – Це Європа», «Крим Наш», «Парад в Севастополі», «Порядок в АТО (Бандера прийде і наведе)», «Зупинимо війну», «Удосконалимо армію».
Зрештою, наші політики будуть обіцяти все що завгодно – був би попит виборця, не лише гаслами тиснутимуть зробити "правильний вибір", але й гречку безкоштовну роздаватимуть, і на АТО гроші збиратимуть. Однак ситуація в країні така, що кожен хоче не пустих обіцянок, а рішучих дій!
Не цікава українцям політика піару, не цікаві перспективи маленьких містечок та селищ. Цікаві кадрові зміни, зміни політичної та соціальної політики, боротьба з корупціонерами, повернення справедливості та припинення війни. Не варто вже горланити про: «новий Прорив», «чергова Справедливість», «богом дану землю, до якої треба готуватися»…
Українці чекають нової країни, за яку боролися взимку, за яку віддали життя тисячі наших побратимів. Надзвичайно великі шанси на перемогу у виборах до Верховної Ради є у "сотників" Майдану. Саме вони матимуть високі шанси перемогти традиційних кандидатів, які за 23 роки Незалежності нашої держави її не збагатили, а лише розграбували.
У наш час існує великий суспільний попит на нові обличчя, тому депутатові-мажоритарнику, який балатується не вперше, буде важко повторити успіх на своєму окрузі. Виборці оцінюватимуть кандидатів у першу чергу за їхньою поведінкою під час Революції Гідності та військових дій, адже пустими балачками ми вже ситі по горло.
Передвиборча кампанія вже стартувала, отже скоро ми будемо бачити самопіар, брехливість і лицемірство, яке демонструватимуть кандидати, але опиратися потрібно на свій холодний розум і перспективу справжніх переворотів у Раді, які дадуть нам нові обличчя. Змінилася держава, тепер прийшов час змінювати владу…