Російські військові для наступу під Кремінною використовують важку техніку. Окупанти не залишають спроб прорвати оборону українських захисників. 

 
Про це розповів голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. 

“На Сватівському напрямку ситуація стабільна, а ось на Кремінському та Білогорівському росіяни постійно намагаються прорвати оборону наших захисників”, – розповів  Гайдая. 

При цьому він зазначив, що росіяни для наступу в районі Кремінної використовували важку техніку, але всі їхні спроби відбили захисники України. 

“У Макіївці до останнього часу залишалося близько 20 осіб, зараз після посилення обстрілів з боку ворога – шестеро. Потроху люди погоджуються їхати”, – зазначив Гайдай. 

Крім того, він повідомив, що бійці ЗСУ помітили вантажівку з мобілізованими росіянами, яких везли на фронт, але до того моменту ЗСУ звільнили територію від загарбників, тому багато росіян потрапили в полон. 

Водночас експерти прогнозують, що Луганщина може стати одним із епіцентрів російського наступу на фронті. Зокрема на півночі Луганщини, на Куп’янському та Лиманському напрямках відбуватимуться головні події наступу російських військ, спрогнозував в ефірі Радіо Донбас.Реалії Костянтин Машовець, військовий оглядач групи «Інформаційний спротив». 

«Там зосереджені сили та засоби щонайменше двох російських армій західного військового округу у складі угрупування військ «Захід». Командує наступом штаб цього округу. Найближче завдання – вихід до берега річки Чорний Жеребець і окупації тих населених пунктів, які розташовані уздовж цієї річки з півночі на південь. Кінцева мета – вихід до річки Оскіл і створення там рубежу», – аналізує експерт наміри агресора. 

Більшу частину цього угрупування, окремо зауважує Машовець, становлять мобілізовані. Він припускає, що Росія за допомогою цього проміжного рубежу розраховує досягти головної мети: захопити Ямпіль, Лиман і Куп’янськ. 

Також, зазначає експерт, із планами російських військ корелюється зменшення інтенсивності артобстрілів. Якщо раніше, каже Машовець, російські війська стріляли усюди і багато, – тепер боєприпаси накопичують для використання на визначених напрямках. 

За оцінками експерта, для наступу РФ потрібно зосередити на півночі Луганщини від 35 до 42 батальйонно-тактичних груп, – це понад 25 тисяч осіб. 

«Вони вже перейшли до розвідки боєм на певних ділянках. Наприклад, декілька днів тому у районі Стельмахівки спробували просунутися, продовжують намагання вийти до Зарічного біля Лимана», – аналізує ситуацію на фронті Машовець. 

 

«Вони поспішають, у них немає виходу. За 2-3 місяці позначиться вирішальним чином військово-технічна допомога наших союзників. Тому окупанти вимушені поспішати», – наголошує він. 

У подальшому, як зазначив військовий експерт Сергій Грабський через Куп’янськ окупанти можуть посунути далі на Харків, а через Лиман – у напрямку Ізюма зі створенням загрози для угрупування ЗСУ на Донеччині.  

«Ідеться про пряму загрозу Слов’янську та Краматорську уже з півночі. До цих місць противник намагається пробитися з півдня, штурмуючи безперестанно наші позиції в районі Бахмуту і намагаючись оточити наші війська у районі Авдіївки», – вважає Грабський. 

Проте, на думку експерта, навіть маючи потужні людські та броневі ресурси, окупанти їх використовують з обережністю, – бо мають приклад поразки під Вугледаром. І ця обережність є абсолютно не даремною. Адже хоч російське угруповання і є більш чисельним, проте військових навичок та майстерності у загарбників майже немає. Тому у цьому випадку ЗСУ вдається не лише відбивати більшість ворожих атак, а й завдавати противнику раніше небачених втрат.