Київський райсуд Полтави вирішив відкласти підготовче засідання по справі померлого мера Харкова Геннадія Кернеса щодо катувань євромайданівців.
Про це повідомив адвокат Кернеса Олександр Гунченко.
«Суд відклав підготовче засідання в цій справі у зв’язку з поданим нами клопотанням про перенесення дати», – сказав Гунченко.
За його словами, чергове засідання призначене на 29 січня 2021 року.
У четвер, 24 грудня на засіданні Київського районного суду Полтави планували закрити провадження щодо мера Харкова Геннадія Кернеса.
Однак, адвокати та родина Кернеса заявили, що наполягатимуть в суді на його реабілітації у справі про тортури учасників Євромайдану. Рідні мера заперечують проти закриття справи через смерть Кернеса, «тому що це не є реабілітуючою підставою для висновків».
Геннадія Кернеса та його охоронців звинувачували у викраденні, тортурах і погрозі вбивства двох активістів харківського Євромайдану взимку 2014 року – Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова.
Нагадаємо, 61-річний Геннадій Кернес помер у ніч на 17 грудня в берлінській клініці Шаріте, куди був госпіталізований 16 вересня з коронавірусом.
У середу, 23 грудня Кернеса поховали. Попрощатися з мером Харкова, за оцінками поліції, пройшло понад 100 тисяч осіб.
Зазначимо, журналіст “Страны” на похоронах поговорив з сином Кернеса, Данилом.
“Їх потрібно берегти як друзів. Щоб не дали розслабитися”, – якось сказав мені Кернес. Згадалося і подумав, що у фрази “Я вашого Кернеса в труні бачив!” може бути і інше трактування. Ось я і питаю: де вороги? – запитав журналіст.
– Батько в цьому сенсі такий недосяжний. Ось, наприклад, Олег Сенцов написав мерзенний пост про мого батька. А Ви читали коментарі під його постом? Там слово “дебіл” – сама коректна оцінка його позиції.
Хто з політиків був, а кого не було на прощанні – друга тема для пересудів на похоронах. Юрій Бойко, Вадим Новінський, Євген Мураєв, Вадим Столар, Віталій Кличко – були.
Нотами обурення перебиває музику Шопена критика Офісу президента. Не так за безглузде повідомлення за фактом смерті мера, як за ігнор і байдужість. Ніхто з керівників центральної влади так і не приїхав. Ні президент Зеленський, ні прем’єр-міністр Шмигаль, ні спікер парламенту Разумков. Ні букета, ні привіту, ні ноти співчуття.
Ця неувага обурює і сім’ю Кернеса.
– А як вам поведінка президента і Офісу президента? – запитав журналіст.
– Дуже здивувався, – каже Даня. – Ця фраза близьких клерків про “до нього було неоднозначне ставлення” явно не належить президенту. Або в ОП вже у Зеленського взагалі нічого не питають і слова не дають? Вони дружили з батьком, знали один одного, зустрічалися і бачилися багато разів. Ти – президент, а Харків – зразкове місто. З огляду на колосальний рейтинг батька, що він мав на увазі під словом “неоднозначність”? Його життя була неоднозначним, або що? У мене дружина дуже правильно з цього приводу написала: “Я вам бажаю, коли Ви підете зі своєї посади, щоб про вас все було однозначно”. Мене втомило те, що меншість продавлює більшість. Нехай приїде до Харкова і запитає, як харків’яни ставляться до мера?
Окремою групою на похоронах виділялась компанія великокаліберних мерів – Кличко, Філатов і Труханов, який якраз недавно зумів оговтатися від коронавірусної хвороби, і приїхав попрощатися з колегою не долікувавши своє запалення легенів.
Вони вишикувалися в ряд, зняли маски і сумно дивились на Кернеса.
Всі четверо перемогли в останніх виборчих перегонах на мерських виборах. Всі четверо повторно стали градоначальниками міст-мільйонників. Київ, Дніпро, Одеса, Харків – всіх переобрали. Кернеса – втретє.
Він взагалі серед них набрав найбільше відсотків.
І ось переможці, зберігачі децентралізації, вперше зібралися разом. Без масок. Всі мовчки. Тільки вони стоять, а він – лежить.