У Верховній Раді з вівторка, 2 березня, буде введено в дію сенсорну кнопку для голосування, що унеможливить неперсональне голосування. Цю новину не залишив поза увагою очільник Радикальної партії Олег Ляшко. В ефірі одного з телеканалів він заявив, що таке нововведення ніяким чином не вплине на загальну ситуацію у парламенті.

«Сенсорна кнопка… ну, прикладіть туди палець, носа, як це вплине на ваше життя? Як це вплине на холодильник робочої людини? Там додасться щось їсти? Ні. Для того, щоб це вплинуло, треба взагалі міняти політичну систему, а не сенсорну кнопку. Чи зменшить сенсорна кнопка взагалі кнопкодавство – сподіваюсь, що так. Чи вирішить вона глобально цю проблему – думаю, що ні. Щось вигадають, там сидять такі розумники, що щось придумають», – заявив Ляшко.

Водночас, він запропонував власне рішення кризової ситуації з кнопкодавством.

«Чи є проблема кнопкодавства? Є. Було кілька повідомлень, що не персональне голосування, навіть порушили кримінальні справи. А де вироки? Знаєте, коли буде припинене кнопкодавство – коли буде вирок по кримінальній справі, коли той, хто кнопкодавив, втратить депутатський мандат. От тоді точно кнопкодавства не буде, і ніякої не треба буде сенсорної кнопки», – зазначив політик.

Нагадаємо, що про введення сенсорної кнопки для голосування у ВР днем раніше повідомив Дмитро Разумков .

“На минулому тижні була завершена робота і було проведено тестування щодо того, щоб ввести в дію систему сенсорної кнопки в залі Верховної Ради України. Вона працює, вона пройшла перевірку відповідною організацією, і з цього пленарного тижня ми вже зможемо використовувати її під час голосування і під час засідань Верховної Ради України”, – поінформував Разумков.

Спікер запевнив, що сенсорна кнопка відповідає всім нормам, її протестував інститут-розробник.

“Ті питання, які викликали дискусію, вони були прибрані, і в нас є офіційне заключення, офіційний акт про те, що вона може використовуватися”, – зазначив Голова ВР.

Він додав, що тепер немає сенсу прив’язувати картки депутатів до їх робочого місця, як було заплановано раніше, тому що сенсорна кнопка унеможливлює одночасне натискання більш ніж з одного робочого місця.

На завершення спікер уточнив, що для зведення до мінімуму бажання нардепів шукати нові прогалини у системі, в Раді будуть встановлені додаткові камери спостереження.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.