Голова комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнесс Штрак-Циммерманн із Вільної демократичної партії закликала федеральний уряд якнайшвидше доставити 50 бойових машин піхоти Marder в Україну.
Про це повідомило німецьке видання Bild.
Водночас політикиня акликала до прозорого спілкування німецьких служб з Україною з міркувань безпеки після доставки, а також створення посади спеціального координатора з постачання зброї.
Штрак-Циммерманн наголошує, що це має статися негайно чи перед парламентськими літніми канікулами у липні.
З німецьких ЗМІ відомо, що канцелярія Олафа Шольца вже кілька тижнів блокує доставку БМП Marder із промислових запасів. До того ж, згідно з внутрішнім звітом, у Бундесвера залишилися 32 машини, які можна було б поставити.
Представник вільних демократів Олександр Граф Ламбсдорф також підтримав вимогу постачання Marder.
“Це була б перша західна бойова броньована машина на Донбасі, але українські збройні сили повинні мати можливість безпечно перевозити своїх солдатів. Це те, чого досягає Marder – і її бойова міць значно нижча, ніж у Gepard, постачання яких уже було затверджено федеральним урядом” , – заявив він.
Зазначимо:
Сам канцлер Німеччини Олаф Шольц не розуміє, чому його звинувачують у відсутності воєнної підтримки України.
“Ми поставили зброю і поставлятимемо ще більше”, – сказав Шольц в інтерв’ю ряду німецьких газет, пише Spiegel.
Він додав, що постачання зенітних самохідних установок Gepard заплановано на кінець липня. Крім того, йде навчання українських бійців на самохідних гаубицях Panzerhaubitze 2000.
Канцлер також висловив “великий подив” через заяву президента Польщі Анджея Дуди, що Німеччина нібито порушила свою обіцянку надати Польщі танки замість тих, які Польща направила в Україну.
“Ми ведемо переговори з усіма східноєвропейськими партнерами і хочемо продовжувати їх із Польщею так само серйозно, як із Чехією та Словаччиною”, – сказав він.
Шольц вважає, що всім союзникам Німеччини варто розуміти: Бундесвер не має величезних запасів техніки, яку можна було б просто взяти і віддати. Танки спочатку потрібно виготовити.
Основною проблемою, пояснив канцлер, було структурне недофінансування німецької армії з 2010 року. Він запевнив, що ситуація зміниться після створення спеціального фонду, який передбачає збільшення фінансування Бундесверу на 100 млрд. євро.
Затвердження спецфонду передбачає масштабне замовлення озброєнь.
“Скоро Німеччина матиме найбільшу конвенційну армію в Європі серед країн НАТО”, – наголосив Шольц.