Борис Джонсон заявив, що на цьому тижні начальники оборонних відомств проінформували його про ситуацію поблизу кордону з Україною. Політик наголосив: картина стає тривожнішою.
Про це повідомив у своєму Twitter Борис Джонсон.
Прем’єр-міністр Великої Британії Джонсон звернувся до Росії. Він закликав країну-агресорку до переговорів та “уникнення катастрофічного вторгнення”.
“Картина стає все тривожнішою – я продовжую закликати Росію до переговорів та уникнення нерозсудливого та катастрофічного вторгнення”, – наголосив Джонсон.
Станом на 29 січня повідомили, що прем’єр-міністр Великої Британії прибуде в Україну вже наступного тижня.
Візит Джонсон здійснить на тлі інформації про можливий напад Росії. За даними ЗМІ, прем’єр “сповнений рішучості прискорити дипломатичні зусилля і посилити стримування, щоб уникнути кровопролиття в Європі”. Росія має відступити та почати дипломатичні відносини.
Після візиту в Україну Джонсон планує телефонну розмову з очільником Кремля Володимиром Путіним.
Окрім цього, експерти повідомили, що наслідки можливого вторгнення Росії на територію України відчуватимуться у всьому світі. Дехто побоююється, що будь-який крок РФ, який вона зможе розцінювати як перемогу, може надихнути інші країни, залучені до прикордонних суперечок, передає CNN.
Зокрема, як заявив колишній посол Великої Британії в Білорусі Найджел Гулд- Девіс, за ситуацією дуже пильно стежитиме Китай: адже чинна влада КНР має претензії до Тайваню, розглядає острів як частину своєї території і не виключає застосування військової сили для його захоплення.
А колишній в. о. заступника міністра цивільної безпеки в Державному департаменті США Натан Сейлз заначив:
“Ми спостерігатимемо ефект доміно протягом багатьох років і, можливо, десятиліть”.
Нагадуємо, що у разі запровадження проти РФ найсуворіших санкцій, обіцяних президентом Сполучених Штатів Джо Байденом, почуватися дискомфортно доведеться майже всім росіянам.
Вашингтон планує “вибити опори”, на яких тримається вся фінансова система РФ, зазначає видання. Водночас стратегія США пов’язана і з певними політичними та економічними ризиками: деякі аналітики прогнозують, що у відповідь на жорсткі санкції Путін може зупинити поставки природного газу до Європи або здійснити кібератаки на американську та європейську інфраструктуру.
Наразі Штати намагаються сформувати такий набір заходів впливу, який якомога сильніше вдарить по Росії – але стримає економічні ударні хвилі в усьому світі.