Задовго до вторгнення російських окупаційних військ в Україну озвучувався прогноз про те, що главі Кремля Володимиру Путіну необхідний сухопутний коридор до окупованого півострова, дніпровська вода та електрика.
Для ворога дуже важливо втриматися на південному напрямку, а для української армії – саме тут провести успішну контрнаступну операцію, бо південні регіони України – ключ до воріт Криму. Розуміючи це, окупанти накопичують резерви та посилюють оборону, захисники України збирають сили для потужного удару, точний час та місце якого відоме лише 3 людям на землі.
Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю одному з видань висловив військовий експерт Владислав Селезньов.
«Я хочу звернути увагу на події 2017 року. Тоді американський генерал Бен Ходжес вперше озвучив і обґрунтував свою позицію щодо того, що Путін намагатиметься пробити той самий сухопутний коридор, який з’єднуватиме тимчасово окупований Донецьк з тимчасово окупованим Кримом. Він натрапив на хвилю критики, мовляв, росіяни створили Кримський міст і їм зовсім нема чого витрачати таку кількість людських ресурсів для створення сухопутного коридору.
У тому ж році Ходжес сказав, що Путіну дуже важливо забезпечити стабільне надходження дніпровської води на територію тимчасово окупованого Криму. Відповідно, з цією метою проводитиметься військова операція з виходу до узбережжя Дніпра в районі Нової Каховки, щоб захопити цей гідровузол, звідки дніпровська вода починає свій шлях у напрямку Криму», – заявив він.
Щодо контрнаступу українських Сил оборони, яким чином де, в який період часу, якими силами, то, безумовно, «туман війни» тут дуже щільний. Очевидно, чому ворог не повинен цього знати.
Секретар РНБО Олексій Данилов говорив про те, що три, максимум п’ять посадових осіб на планеті знають про реальні плани українських сил оборони в рамках контрнаступу.
«Але те, що для забезпечення того самого проекту щодо деокупації всієї території України, в першу чергу, нам необхідно звільняти південь Запорізької та Херсонської областей – це очевидно. Тому що південні регіони нашої країни є ключем до воріт Криму», – підкреслив Селезньов.
Той же генерал Бен Ходжес абсолютно чітко аргументував свою позицію щодо нанесення ракетних ударів по Керченському мосту, по військових об’єктах Криму і Севастополя. А їх на сьогоднішній день налічується понад сто. Це аеродроми, бази, арсенали, командні пункти, пункти управління та зв’язку, пункти ухвалення рішень. Вони знаходяться по всьому Криму.
Як їх можна знищити? Тільки за допомогою дальнобійних ракет. Цих ракет у нас поки що немає. Щоразу і Бен Ходжес, і Курт Волкер, коли говорять про те, що українська армія здатна реалізувати план деокупації Криму, роблять ремарку – за умови забезпечення всіх необхідних запитів від українських Сил оборони.
«Війна – історія раціональна, і ми маємо цілком чітко розуміти: успіх на полі бою матиме той бік, який краще до цього підготовлений. Матиме більшу кількість особового складу – навченого та забезпеченого, більшу кількість бронетехніки та озброєнь плюс боєприпасів до них», – вважає експерт.
Щодо погоди, то не все так однозначно. Тобто у найближчій перспективі земля на сході не висохне до такого рівня, що її можна буде використати для переміщення бронетехніки, зокрема танків. Поля, що просто розкислі від постійних дощів.
Тобто нам необхідно буде чекати, доки поля не просохнуть. Чекати, накопичувати ресурси, готуватися до нашого контрнаступу.
Також очевидно, що зараз окупанти реалізують два дуже важливі блоки – вони зариваються в землю фактично на всіх рубежах, де знаходяться їхні сили та засоби, вони намагаються вирівняти лінію своїх оборонних споруд на східному фасі фронту шляхом повної окупації Авдіївки, Мар’їнки та Бахмута.
Водночас, вони продовжують накопичення своїх ресурсів. На території Білгородської області продовжується формування досить серйозного угруповання. Але він криється в деталях.