Уже другий тиждень на Банковій дме вітер змін. Він приносить з коридорів і кулуарів все гучніші чутки про швидку відставку керівника Офісу президента Андрія Єрмака. Нібито це повинно допомогти Володимиру Зеленському зам’яти «Вагнергейт» і налагодити діалог з новою адміністрацією США.

Однак не факт, що бажаний результат буде отримано. Злий жарт із Зеленським може зіграти його схильність шукати прості рішення і займатися показухою замість системної роботи над помилками.

Коли вийде фільм Bellingcat

Нагадаємо, що в серпні минулого року спалахнув «Вагнергейт» — скандал навколо провалу спецоперації із захоплення російських терористів з приватної військової компанії «Вагнера», які воювали проти нас на Донбасі.

В кінці лютого журналіст Юрій Бутусов розповів про спробу Банкової перешкодити виходу фільму. «Грозєву дзвонив особисто голова ОП Андрій Єрмак, обговорював, як можна пояснити свою позицію, дізнатися, що буде у фільмі.

Ще один важливий момент: 26 лютого Федеральне бюро розслідувань США оголосило нагороду за розшук Євгена Пригожина — власника ПВК «Вагнера». Схоже, американці зараз дійсно серйозно взялися за цю терористичну організацію і мають намір якщо не знищити її, то принаймні завдати їй максимальний збиток. А Банкова, зірвавши спецоперацію по затриманню «вагнерівців» (нехай навіть ненавмисно), виявилася на протилежному боці.

3 березня в.о. директора ДБР Олексій Сухачов повідомив під час звіту у Верховній Раді, що ДБР вже допитало Єрмака у справі «вагнерівців». А 6 березня в ЗМІ з’явилася інформація про те, що ОП просив британську розвідку не допустити виходу розслідування Bellingcat у цій справі.

Знаючі люди стверджують, що перша частина фільму Bellingcat про «Вагнергейт» вийде 21 березня. Користувачі потокового медіасервісу Netflix в США та інших країнах зможуть дізнатися з цього фільму багато цікавого про те, як нинішня українська влада ставиться до питань національної безпеки. Крім того, очікуються публічні коментарі розслідувачів Bellingcat в зв’язку з виходом фільму.

Одним із способів знизити ефект від фільму Bellingcat може стати відставка Єрмака. Вона виглядає цілком реальною не тільки через ту роль, яку зіграв Єрмак в «Вагнергейті», а й з іншої причини.

Кажуть, Єрмак вже місяць як відсторонений від курирування американського вектора. Тепер це виняткова сфера відповідальності міністра закордонних справ Дмитра Кулеби і нового посла України в США Оксани Маркарової, які начебто прекрасно ладнають між собою і безпосередньо (минаючи Єрмака) відповідають перед Зеленським за організацію контактів з Байденом.

У соцмережах вже обговорюються можливі кандидати на заміну Єрмаку. Одна з найпопулярніших версій свідчить, що дуже хоче сісти в це крісло нинішній заступник Єрмака Кирило Тимошенко.

Можливі й інші варіанти. Ще в кінці лютого цікавою новиною поділився колишній народний депутат від Києва Борислав Береза: «Тут злі язики з Офісу президента принесли хорошу інформацію про те, що готується заміна і головою ОП замість Єрмака буде Валерій Кондратюк. І ось це дуже хороша новина одночасно і погана новина для всіх любителів “рузького миру”. Найближчим часом побачимо, наскільки ця інформація обґрунтована».

До того ж у нього намітився ще один варіант. Це Віталій Ковальчук, який був заступником голови партії “УДАР” Віталія Кличка, а потім працював першим заступником голови адміністрації президента Петра Порошенка.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.