Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що жодного зближення України з Китаєм немає, а є лише «нормальний процес співпраці». 

За словами Кулеби, інцидент із відкликанням підпису України під документом ООН щодо ситуації з правами людини в провінції Сіньцзян «вичерпаний», а Україна, США та західні партнери «винесли свої уроки з цього». На уточнювальне запитання глава МЗС відповів:

«Може хтось бачить якесь особливе зближення Києва та Пекіна, я бачу нормальний процес співпраці у сфері торгівлі та у сфері боротьби з пандемією коронавірусу».

Він додав, що з усіх стратегічних питань безпеки, а також щодо стратегічних галузей економіки, Україна передусім працює з Євросоюзом та США.

«Жодного розвороту України немає. Ми є частиною західного світу, ми розвиваємося як частина цього світу. Але торгівля з Китаєм є об’єктивною реальністю, і навіть незважаючи на принципову політику, яку проводять США відносно Китаю у сфері безпеки, торгівля разом з тим рухається своїм шляхом. І саме за такою моделлю розвиваються наші відносини з Китаєм», — наголосив Кулеба.

Раніше китайські ЗМІ цитували заяву глави фракції Слуга народу Давида Арахамії про те, що принципи Комуністичної партії Китаю та політсили Слуга народу багато в чому збігаються, оскільки девізом обох є «служіння народу». Пізніше з’явився фрагмент інтерв’ю, де Арахамія разом із главою партії Слуга народу Олександром Корнієнком розхвалювали Компартію КНР. У партії заявили, що політичну ідеологію не змінювали.