Клінічна лікарня “Феофанія”, яка знаходиться в Києві, назвала суму, що була витрачена на лікування від COVID-19 президента України Володимира Зеленського і глави його офісу Андрія Єрмака.

У клініці відзначили, що вартість лікування кожного громадянина України з коронавірусною хворобою COVID-19, в тому числі і президента України або керівника ОПУ, становить в середньому 7800 гривень і може змінюватися відповідно до тяжкості перебігу і стадії захворювання.

У лікарні також підкреслили, що для облаштування робочої зони президенту під час лікування ніяких коштів витрачено не було, так як це приміщення передбачено проектом будівлі. Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Окремо підрахунок вартості лікування Зеленського і Єрмака не проводився. Вартість лікування кожного громадянина України з COVID-19, незалежно від статусу, становить в середньому 7800 гривень і може змінюватися відповідно до тяжкості перебігу і стадії захворювання”, — додали в Феофанії.

Також в клініці пояснили, що безкоштовне лікування коронавірусу в Феофанії може отримати кожен громадянин України за наявності показань до госпіталізації і в разі наявності бюджетних призначень.

Важливо нагадати, що в Нацслужби здоров’я України раніше уточнювали, що в середньому держава виплачує за один випадок лікування пацієнта з COVID-19 в медустанові більше 20 тисяч гривень.

У той же час є пацієнти, на яких витрачають в 2-3 рази більше, а є ті, на яких менше — все залежить від перебігу хвороби. В свою чергу, заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак відзначала, що лікування коронавірусу в Україні коштує від 300 до 10 тисяч гривень в день.

Нагадаємо, Зеленський лікувався від коронавірусу в Феофанії з 10 по 23 листопада. Там же проходив лікування і глава ОПУ Андрій Єрмак, у якого в один день з президентом діагностували COVID-19. Вони обидва перенесли хворобу в легкій формі і вже повернулися до повноцінної роботи.

Про хворобу Володимира Зеленського стало відомо 9 листопада.

Він одразу пішов на самоізоляцію, але продовжив виконувати президентські повноваження.

Пізніше стало відомо, що його госпіталізували до лікарні “Феофанія”. В Офісі президента такі заходи пояснили тим, що COVID-19 у Зеленського протікав “не в суперлегкій формі”.

Андрій Єрмак також лікувався у “Феофанії”.

Речниця президента Юлія Мендель розповідала, що і Володимир Зеленський, і Андрій Єрмак мали легкі симптоми хвороби і продовжували працювати з лікарні.

А радник Єрмака Михайло Подоляк уточнив, що Зеленський працював окремо від Андрія Єрмака, наради проводили за допомогою відеозв’язку та спілкувалися телефоном.