Втрати окупантів вже оцінюються в сотні мільйонів доларів, і це негативно вплине на їх здатність вести бойові операції. Полковник Збройних Сил України в запасі, льотчик-інструктор і військовий аналітик Роман Світан розповів про те, як українські військові завдали суттєвих ударів по Росії, знищивши літак далекого радіолокаційного виявлення.
На борту цих літаків могли перебувати високопосадовці, оскільки саме з А-50 здійснюється управління бойовими операціями та приймаються рішення про маршрути запуску ракет.
«З цього літака зазвичай ведеться безпосереднє управління боєм, а також робота з локатором щодо прийняття рішень про маршрут запуску ракет. Це могли бути генерали, відповідальні за подальшу роботу ракетних систем та маршрути «Шахедів»» — підсумував експерт.
Світан наголошує, що проблема пов’язана скоріше з недоробками в середній ланці. Можливі відставки на цьому рівні, але це малоймовірно призведе до змін у вищому військовому керівництві.
Також експерт наголошує на важливості наявності достатньої кількості ракет ATACMS, навіть з дальністю до 160 кілометрів, щоб контролювати практично весь сухопутний коридор від Ростова до Мелітополя при використанні кількох сотень таких ракет.
Також експерт ділиться, що російські загарбники зазначають значних втрат на лівому березі Херсонщини. Для ворожої армії є 2 дуже небезпечні напрямки. Найближчим часом ворог намагатиметься їх якось убезпечити.
Як заявив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан у коментарі росіяни бояться 2 напрямків на лівобережжі.
Основні професійні сили російської армії були знищені у 2022 році, зокрема, морська піхота. Нині ж намагаються наступати окупанти, вдягнені у різні види амуніції, зокрема, у форму морської піхоти. На його думку, небезпечні ділянки біля Кринків та Олешків.
З Кринків українські воїни можуть рухатися в бік Армянська, а з Олешків — на Скадовськ. У порту останнього загарбники розвантажують багато військової амуніції, після чого перекидають до тих же Олешків.
Всі потуги росіян на Авдіївському напрямку не дають їм оперативних перспектив. Це було зрозуміло ще з жовтня 2022 року, коли вони почали там рух. Він пояснив, що ЗСУ там правильно вибудували систему оборони, коли один гарнізон підтримує іншого. Тож утримуються одразу і перша, і друга лінія оборони.
«Авдіївка стояла, стоїть і стоятиме. Вона утримується гарнізонами, що стоять поруч», – зауважив Світан.
Йдеться про Очеретинський і Карлівський гарнізони. Вони утримуватимуть Авдіївку, скільки буде потрібно й на скільки у нас буде сил і засобів. Адже достатня кількість боєприпасів створить ще одну «братську могилу» для російських окупантів.
А от ідея висадки російського десанту в Україні зараз завідомо провальна. Українська армія має потужні засоби для захисту повітряного простору.
Полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан зазначив, що можна розглянути варіанти перекидання малих диверсійно-розвідувальних груп в тил, але це вдасться зробити тільки 15-20 кілометрів. Він нагадав про смугу захисту, облаштовану українськими військовими, яку можна подолати авіацією, але для цього потрібно створити підрозділи, які будуть перекидати десант.
«Будь-який літальний апарат рівня вертольота — хороша мета для ПЗРК або навіть стрілецької зброї. Шансів вижити у росіян не багато, адже авіаційну техніку ворога чекатимуть ще на підході, а потім виловлюватимуть», – пояснив Світан.
При цьому він вказав, що плани Росії записані в її головних документах.
«До російської Конституції внесено п’ять наших областей: Кримська, Луганська, Донецька, Запорізька, Херсонська. Тому, читаючи першоджерела, зрозуміло, куди вони будуть планувати наступальні дії», — зазначив експерт.