Європейська комісія оцінює втрати України у війні з росією нібито у 100 тисяч військових. Про це заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Крім того, вона додала, що внаслідок бойових дій загинули понад 20 тисяч мирних жителів. Урсула фон дер Ляєн додала, що вторгнення росії «принесло смерті, невимовні страждання та спустошення, і тому рф має відповісти за жахливі злочини своїх військових». У звʼязку із цим Європейська комісія підтримуватиме створення міжнародного трибуналу під егідою ООН, щоб притягнути до відповідальності всіх винних.

Крім того, голова Єврокомісії підкреслила, що збитки України від російської агресії зросли до €600 мільярдів. Наразі в ЄС заблоковані €300 мільярдів резервів центробанку рф і €19 мільярдів активів російських олігархів. Тож Єврокомісія ініціює розробку механізму, який дозволить використати ці кошти на відбудову України.

У свою чергу, президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія під час повномасштабної війни проти України зазнала приголомшливих втрат в особовому складі та артилерії.

Як сказав він в інтерв’ю CNN, за його оцінками, Росія зазнала “в 10 разів” більше втрат, ніж Україна. Очільник української держави додав, що він не може назвати точні цифри, та існує “дуже значна різниця” між втратами двох країн. Зеленський також сказав, що небажання України кидати людей як “гарматне м’ясо” – ще одна причина, з якої вона не зазнала стільки втрат, як Росія.

Слід зауважити, що припущення фон дер Ляєн імовірно є приблизними й, не виключно, далекими від реальності, оскільки точних даних ЄС мати не може, а керується лише здогадками і відомостями від 2014 року