Штурм Херсона не потрібен, натомість ЗСУ треба створити умови, щоби російські окупанти самі залишили місто. Відповідну заяву зробив майор Збройних сил України Роман Ковальов в ефірі одного з телеканалів.
“Штурм Херсона не потрібен нікому: ні військовим, ні місцевим мешканцям. Ми хочемо створити оперативні й тактичні умови, щоби росіяни самі залишили Херсон. Це буде ідеальний варіант. Наразі ми демонструємо окупантам, що буде, якщо вони не залишать українське місто”, – зазначив Ковальов.
Офіцер додав, що Збройні сили України можуть будь-якої миті остаточно зруйнувати Антонівський міст.
“Якби Збройні сили хотіли остаточно зруйнувати Антонівський міст, то в нас для цього все є. Але ми чомусь цього не робимо. Певно, є якісь плани. Ще одна – дві ночі й Антонівського мосту не було б. Проте, чомусь ми цього не робимо”, – зауважив Роман Ковальов.
Не секрет, що українські військові можуть деокупувати Херсон до кінця поточного року, проте не виключено, що це буде єдиною успішною операцією ЗСУ у 2022 році. На сьогоднішній день українській армії не вистачає озброєння та снарядів, щоб провести контрнаступ по всій лінії фронту. Про це йдеться у матеріалі британської газети The Financial Times.
Журналісти зазначають, що українські захисники ефективно використовують РСЗВ HIMARS, що поставляються зі США, для знищення ворожих об’єктів, проте ЗСУ, як і раніше, потребують більшої кількості боєприпасів для реалізації своїх військових цілей, у тому числі зі звільнення захоплених росіянами територій. Саме через обмежене постачання українське військово-політичне керівництво було змушене зосередитись на деокупації Херсона, а не на спробах відбити позиції на Сході України.
Співрозмовники видання з-поміж українського керівництва повідомляють, що Києву відомо про всі місця розташування російських пунктів управління та складів, але брак боєприпасів обмежує можливості ЗСУ.
Крім того, ЗСУ потрібні далекобійніші снаряди, щоб порушувати логістику армії РФ на російській території. Джерела газети повідомляють, що основні плани щодо звільнення українських територій, можливо, доведеться здійснювати наступного року, коли вдасться накопичити достатню кількість озброєння та боєприпасів.
Російські загарбники фактично закінчили формування угруповання на херсонському напрямку, куди раніше було перекинуто велику кількість живої сили та техніки з Донбасу та інших напрямків. Що насправді задумали у Москві невдовзі побачимо, але поки що є припущення, що окупанти намагаються таким маневром досягти однієї з трьох цілей.
Перша – висування у бік Миколаєва, похід на Кривий Ріг чи зупинка наступальних дій ЗСУ у районі траси Миколаїв-Херсон, неподалік селища Посад-Покровське, про це розповів радник глави Офісу президента Олексій Арестович в інтерв’ю правозахиснику Марку Фейгіну.
Олексій Арестович зазначив, що також росіянам створюють чимало проблем плацдарми ЗСУ на березі річки Інгулець у районі Давидова Брода.
“На тій стороні десь штук 15 БТГ — на правій, на лівій як ближні тили 4-6. Ще є угруповання трохи південніше, яке там добирає. Загалом на театрі [бойових дій] близько 30”, — розповів. він.
Марк Фейгін поцікавився у Арестовича, чи є потенціал і сили тих російських військ, які агресора перекинув на Херсонщину, розпочати наступ на Миколаїв? Радник голови ОП відповів, що ці війська вже давно воюють, їх добре знітили ЗСУ.
Вони не мають бойового настрою, до того ж вони повністю не укомплектовані. Арестович нагадав нещодавні удари ЗСУ по складах із боєприпасами в Херсонській області, а також удар по залізничному мосту. На думку Олексія Арестовича, ті люди, яких Росія перекинула на херсонський напрямок, вже не мешканці.
“Мені їх по-людськи шкода, а по-військово — ні”, — додав він.
Арестович підсумував, що тих ресурсів, які ворог має на херсонському напрямку, недостатньо для того, щоб розвинути наступ.