З 1 вересня у Києві невідкладна медична допомога запрацює в більш мобільному форматі.

А всі виклики прийматиме фахівець, який здатний миттєво зорієнтуватися, чи дійсно потрібна "невідкладна допомога" або досить направити "швидку", повідомила директор департаменту охорони здоров'я Київської міськдержадміністрації Валентина Гінзбург.

"По-перше, щоб викликати додому невідкладну допомогу, досить буде набрати номер "103". Відпадає необхідність дізнаватися і пам'ятати семизначний номер "швидкої" свого району. Натомість з'являється контроль за викликом вже на етапі його отримання. Адже відомо, що ведеться аудіозапис всіх розмов з диспетчером Центру екстреної медичної допомоги, а номер абонента автоматично ідентифікується. Тому ми сподіваємося значно знизити кількість скарг киян з приводу некоректності медиків чи того, що виклик відмовлялися приймати", – йдеться в повідомленні.

Гінзбург також зазначила, що надання невідкладної медичної допомоги щодня здійснюється сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами з 8:00 до 20:00 в будні і з 9:00 до 15:00 у вихідні та святкові дні. Це відповідно до договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, які Центри первинної медико-санітарної допомоги Києва уклали з Національною службою здоров'я України.

Популярне: Українців обдеруть до нитки: новий закон примусить заплатити навіть за “собачу будку”

Нагадаємо, що згідно з медреформою, карета швидкої допомоги приїде на виклик лише в екстрених випадках, наприклад, коли трапилась аварія. Інші хворі повинні самі їхати в лікарню. Однак у нас ці зміни розтягнуться на кілька років або взагалі не відбудуться, впевнені медики. 

«Непрофільні виклики – проблема, яка існує вже багато років в Україні. Підвищений тиск або лихоманка, температура у дитини – це не виклик для екстреної медичної допомоги», – вважає міністр охорони здоров’я Уляна Супрун. 

Основний момент медичної реформи – якщо раніше бригади ділилися на лікарські та фельдшерські, то тепер залишаються тільки бригади екстреної медичної допомоги. До їх складу входитимуть два парамедики і екстрений медичний технік. Парамедик має надає тільки екстрену медичну допомогу при травмах або захворюваннях дихальної, серцево-судинної, ендокринної систем, а також пошкодженнях опорно-рухового апарату. Парамедик повинен буде робити хворим уколи, зупиняти кровотечі і робити серцево-легеневу реанімацію. Водії, які повинні перкваліфікуватися у медтехніків, крім турботи про автомобіль, мають допомагати реанімувати пацієнтів. 

Втім тернополянам поки що панікувати не варто. Адже всі ці зміни – лише в перспективі, наголошує керівник Центру екстреної медичної допомоги в Тернопільській області Михайло Джус.