У Кремлі відреагували на слова президента Білорусі Олександра Лукашенка про те, що Росія є стороною конфлікту на Донбасі

Інформацію прокоментував прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков. За його словами, РФ “жодним чином не була, не є і не буде стороною цього конфлікту”.

Від уточнюючого питання журналіста про те, чому РФ стороною конфлікту почали називати її ж союзники, прес-секретар лідера агресорів ухилився.

“Тут потрібно не шукати підхід в даному питанні, не має значення хто ким кого вважає”, – відповів Пєсков.

Додамо, що раніше Лукашенко заявив, що бойові дії на Донбасі, які тривають з 2014 року, є конфліктом між Росією і Україною. Це він озвучив під час форуму в Мінську.

“І не треба після мене говорити, що це не конфлікт Росії та України. Так, не треба ігнорувати керівників “ЛНР” і “ДНР”- невизнаних. Так, невизнаних, але вони є, їх теж уникати не можна. Це питання домовленостей. Головне , щоб головні сторони (Україна та РФ) вплуталися в розгляд цього конфлікту і приймали рішення “, – підкреслив він.

Також президент Білорусі висловив готовність надати миротворців для контролю за україно-російським кордоном в Донбасі.

“Якщо ви хочете, щоб ми закрили кордон 400 кілометрів між Україною і Росією, який зараз не контролюється владою України, ми закриємо його”, – заявив він.

У той же час Лукашенко підкреслив, що головною умовою буде згода РФ і України.

“Хоч для мене це велика проблема вплутуватися в цей конфлікт, але ми готові ввести туди миротворців, прикордонників, війська, як хочете, але ми готові закрити цю ділянку кордону, якщо буде згода двох сторін. Ми будемо вести себе на кордоні так, як домовляться дві країни – Україна та Росія “, – пояснив президент Білорусі.

Також виступаючи на форумі “Мінський діалог” в Мінську, 8 жовтня, президент Білорусі Олександр Лукашенко висловився з приводу Донбасу.

На думку білоруського гаранта, Захід залишив українського президента вирішувати проблему із захопленими територіями.

Зокрема, Лукашенко сказав наступне:

“Ми цього Зеленського, якого завантажили цим страшним вантажем, не його проблемами, залишили один на один з цими проблемами”.

Також білоруський президент розповів, що в Києві певні сили використовують без розбору цей процес. Таким чином, планується “придушити нову владу”, в тому числі – президента.

Однак розкрити особистості глава Білорусі не захотів, зазначивши – всі знають про кого він говорить. При цьому Європа мовчить.

Лукашенко сказав, що в Зеленського “летять камені” зі Сходу і Заходу і попросив звернути увагу, що війна не тільки в Україні, але і в “нашому домі, і вирішувати цю проблему нам”.