У Раді провалили зміни до Конституції щодо розширення повноважень президента.

Президент України не зможе призначати керівників НАБУ і ДРБ – у Верховній Раді України не захотіли надати президенту більше повноважень.

Стало відомо, що «за» відповідні зміни до Конституції проголосували лише 214 депутатів, що не є більшістю голосів, точніше, необхідним мінімум для ухвалення змін.

Президент не зможе призначати на посаду та звільняти директорів НАБУ та ДБР, а також утворювати незалежні регуляторні органи і призначати на посади та звільняти їх членів.

агадаємо також, 236 народних депутатів попередньо підтримали законопроект про скорочення обранців у Верховній Раді.

Відомо, що 40 депутатів виявилися проти даного проекту. Тим не менш ВР більшістю голосів підтримала ініціативу в першому читанні.

Якщо Закон буде прийнятий, то повинні бути внесені зміни у 76 і 77 статті Конституції. Таким чином, скоротиться число депутатів з 450 до 300 і крісла нардепів спорожніють.

Зазначимо, у статті 76 повинні прописати інформацію про нову кількість обранців, а у 77 – повинні вказати, що ВР обирається за пропорційною виборчою системою.

Примітно, що планується виключити таку норму, якою парламентарі обираються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування”.

Нагадаємо і про те, що 4 лютого, Верховна Рада підтримала звільнення Олени Бабак з посади віце-прем’єр-міністра і міністра розвитку громад і територій України.