Після того, як мати Саакашвілі Гіулі Аласанія заявила журналістам, що її сина немає у в’язниці і його забрали звідти гелікоптером, стало відомо, що екс-президента Грузії, без узгодження з родичами й адвокатами з в’язниці в місті Руставі перевели до Глданської тюремної лікарні у Тбілісі. Про це повідомляє пенітенціарна служба Грузії.

Як повідомлялося раніше, стан здоров’я Міхеіла Сакашвілі, який перебуває у грузинській в’язниці, погіршується з кожним днем.

Пізніше депутатка Верховної Ради і цивільна дружина Саакашвілі Єлизавета Ясько заявила, що політика перевели у «найнебезпечніше місце для його життя».

«Усупереч заявам консиліуму лікарів, грузинського й українського обмудсменів, позиції України, його перевели в найнебезпечніше місце для його життя – Глдані!», – повідомила Ясько на своїй сторінці у Facebook.

Ясько також опублікувала відео з гелікоптером, яким транспортували Саакашвілі.

Раніше консиліум лікарів, створений за рішенням МОЗ, одноголосно зробив висновок, що Саакашвілі потребує негайної госпіталізації до багатопрофільної клініки. Проте у Мін’юсті Грузії виключили можливість переведення Саакашвілі в цивільну клініку і заявляли, що його можуть помістити тільки в тюремну лікарню.

Стосовно цього Єлизавета Ясько висловилась на своїй сторінці у Facebook. Вона заявила, що він може померти, і закликала владу Грузії негайно перевести його до приватної клініки.

“Тільки якісна сучасна приватна лікарня з її обладнанням та персоналом зможе врятувати Михайла Саакашвілі! Звертаюся до влади Грузії – прошу негайно перевести Михайла Саакашвілі у приватну клінікуз відповідними умовами”, – резюмувала Ясько.

Ясько розповіла, що особистий лікар Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе вийшов з в’язниці та закликав терміново зібрати консиліум лікарів.

“Особистий лікар Михайла Саакашвілі – Ніколоз Кіпшидзе щойно вийшов із в’язниці та закликав терміново зібрати консиліум лікарів через критичний стан Михайла”, — заявила Ясько на своїй сторінці у Facebook.

Вона пояснила, що експрезидент Грузії відмовився від аналізів, пігулок, уколів, крапельниць та переливання крові. Це його відповідь на відео, яке оприлюднила тюремна адміністрація.

Своєю чергою, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулась до влади Грузії і закликала забезпечити належним лікуванням Саакашвілі, який є громадянином України.

“Здоров’я громадянина України, голови виконавчого комітету Національної ради реформ при президентові України Міхеіла Саакашвілі, який голодує 39-й день, стрімко погіршується. За інформацією консиліуму лікарів, які сьогодні відвідали Міхеіла у пенітенціарній установі №12 у м. Руставі (Грузія), стан його здоров’я незадовільний і може змінитися у гірший бік кожної хвилини”, – написала Денісова у Facebook.

Так, омбудсмен закликала грузинську владу невідкладно забезпечити переведення громадянина України до лікарні, яка облаштована для надання екстрених реанімаційних заходів та відповідає стандартам надання медичної допомоги таким пацієнтам з урахуванням усіх рекомендацій консиліуму лікарів.

“Через поширення у ЗМІ повідомлень представників грузинської влади про нібито прийом їжі Міхеілом Саакашвілі, він з 6 листопада відмовився від будь-яких ліків, вітамінів та підтримувальних препаратів. Хоча їхній перелік був визначений начальником медичного відділення Особливої пенітенціарної служби та медперсоналу установи для запобігання настанню летальних наслідків. Спонукання Міхеіла відмовитися від цих препаратів не що інше як спосіб позбавлення його життя”, – наголосила вона.

Також нещодавно нещодавно Денісова прирівняла до катувань дії грузинської влади щодо екс-президента Грузії Михеїла Саакашвілі, якому відмовили у лікуванні в цивільній лікарні.

За її словами, під час її візиту до Саакашвілі у тюрмі 27 жовтня, він мав блідий, виснажений вигляд, йому було важко говорити.

“За час перебування в пенітенціарній установі він чотири рази пережив критичні стани, двічі йому проводили переливання крові», – написала омбудсменка.

За словами омбудсменки, утримання Саакашвілі у таких умовах «очевидно є катуванням» і порушенням правил поводження з в’язнями та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.