За словами голови СБУ Василя Грицака, спецслужби Російської Федерації готують напади на 20 храмів колишньої Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) на території України. Про це Грицак заявив на брифінгу, повідомляє УНІАН.

"Акції готуються по всій Україні. Ми отримали план, погоджений з російськими кураторами у Ростовській області. Цей план дійсний, там перерахована велика кількість – 20 фактично – об’єктів, які планується атакувати в Україні", – розповів він.

Грицак розповів, що для виконання підпалів та нападів на храми шукають місцевих жителів, яким обіцяють гроші.

Він оприлюднив список з переліком храмів, на які треба вчинити напади, з розцінками у російських рублях.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Варто нагадати, що перед цим Грицак заявив, що напади на культові споруди УПЦ Московського патріархату були організовані з окупованих територій при координації ФСБ Ростовської області.

Також він назвав імена замовників підпалу храмів УПЦ МП в Україні, зокрема, в Запоріжжі 16 лютого. Одним із замовників цього злочину є "колишній головний редактор одного із запорізьких інтернет-видань Артем Тимченко. Іншим – "колишній житель Запоріжжя, член незаконних збройних формувань терористичної організації "ДНР" на прізвисько Сармат – його звуть Андрій Кузьменко", – сказав Грицак.