У США висловили обережну надію на те, що Україна зможе домогтися від Росії дозволу на безпечний вихід для мирних жителів та поранених захисників Маріуполя. І це може статися за участі “союзників по НАТО”.

Однак раніше Росія не раз порушувала домовленості, тож довіряти їй цього разу на всі 100% немає підстав. Про це заявила заступник Держсекретаря США зі зв’язків із громадськістю Вікторія Нуланд, яку цитує CNN.

Нуланд назвала блокаду Маріуполя найвищим проявом жорстокості та зазначила, що це – один з воєнних злочинів, скоєних президентом РФ Володимиром Путіним в Україні.

Вона поділилася обережним оптимізмом з приводу можливого отримання Україною від Росії гарантій безпечного проходу для мирних жителів та поранених солдатів з Маріуполя”. За її словами, “до цього матимуть стосунок союзники по НАТО, якщо це таки відбудеться”.

Однак Нуланд далека від того, аби повністю довіряти обіцянкам Росії. Вона зазначила, що спроби досягти таких домовленостей раніше кілька разів провалилися. Їх виконання цілком і повністю залежить від Росії і від того, чи дасть вона згоду на створення безпечного проходу для порятунку людей з Маріуполя.

Окрім цього, адміністрація президента США Джо Байдена готує новий пакет військової допомоги для України на $800 млн.

Про це повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.

Військова допомога буде аналогічною тій, яку США вже відправили до України в рамках пакету на $800 млн, уточнило джерело.

Перший пакет допомоги, про який США оголосили минулого тижня, включав постачання 11 вертольотів Мі-17, 18 гаубиць, 300 безпілотників Switchblade, радіолокаційні системи та іншу техніку.

Новий раунд підтримки приходить на тлі стурбованості США і союзників щодо того, що більша частина сходу України може потрапити під контроль Росії, додають у Bloomberg.

У вівторок, 19 квітня, президент Байден побічно підтвердив, що США готуються додатково поставити Україні озброєння, зокрема артилерійські системи.

Міністерство оборони США та представники Білого дому поки що офіційно не коментують новий пакет військової допомоги Україні, наголошують в агентстві.