Якщо говорити про ситуацію на лівому березі річки Оскол, то деяке просування ворога на Лімано-Куп’янському напрямку не є настільки критичним, тому що для виходу на лівий берег окупанти мають вийти на Лиман, захопити Борову та Куп’янськ.
Про це в ефірі одного з українських телеканалів розповів військово-політичний оглядач гурту “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Все, що зараз відбувається – це імітація наступальних дій, які нещодавно спостерігалися у напрямку до Борової, зазначив Олександр Коваленко.
“Вони тоді захопили кілька сіл, але потім змушені були звідти відступати. У ворога не вистачало ресурсів для утримання цього плацдарму. Цікаво, що тоді вони насамперед використовували танки, і за ними йшли мотострілецькі підрозділи. Хоча це неправильна тактика – має бути навпаки. Це говорить про те, що росіяни хотіли максимально швидко захопити Борову і вийти на лівий берег Оскола, але це не вдалося”, – нагадав він.
Також експерт додав, що ворог намагався вийти на лівий берег Оскола ще на початку 2023 року та хотів вийти до 24 лютого, що було б для росіян знаковою подією. Але через брак ресурсів окупантам цього не вдалося.
В той же час військовий експерт і полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський зазначив, що сили оборони знали заздалегідь, що противник концентрує на Лимано-Куп’янському напрямку значне угрупування сил та засобів аби, як мінімум, прорвати українську лінію фронту та притягнути максимальну кількість резервів, які ЗСУ передбачали використати на півдні.
“Тому ми готувалися заздалегідь, маючи на меті створити таку в’язку або маневрену оборону, щоб не дати противнику здійснити такі наміри і уберегти наші резерви від повномасштабного залучення для відбиття ворожих атак саме на цьому напрямку”, – розповів військовий експерт.
За його словами, в принципі, ЗСУ це поки що вдається, але ворог має логістичні можливості для того, щоб забезпечити збільшення свого угрупування.
“Тому на сьогоднішній день ми утримуємо наші позиції з тим комплектом сил на засобів, який є в наявності, і з тими оперативними резервами, які спеціально були призначені для цього напрямку. Проте ситуація залишається надзвичайно складною, і велику роль тут грають героїзм і стійкість наших бійців, які цілком усвідомлюють необхідність триматися тими ресурсами, які ми маємо на сьогоднішній день на сході для того, щоб допомогти нашим хлопцям продовжувати наступальні дії на півдні”, – зазначив він.
У той же час, як розповів полковник запасу, просування на Бахмутському напрямку створює для ЗСУ певні оперативні переваги.
“Не йдеться про те, що ми будемо штурмувати це місце, яке колись називалося містом Бахмут. Для нас принциповим є знищення противника, по-друге, – недопущення переміщення резервів противника на інші напрямки. Тому ми створюємо зону постійного тиску на цьому напрямку”, – зазначив він, пояснивши, що йдеться про заняття панівних висот, вибивання противника з цих напрямків, щоб створити ситуацію постійного вогневого впливу на угрупування противника, яке зараз знаходиться в Бахмуті.
“І саме ті дії, які ми зараз спостерігаємо, говорить про те, що противник поки що грає нашу гру”, – резюмував Сергій Грабський.
Зрештою, якщо ресурси загарбників вичерпаються, це зможе принести ЗСУ більш значну перевагу та нові перемоги на фронті, що однозначно посприяє пришвидшенню контрнаступальних дій та, відповідно, поверненню під контроль України усіх законних територій.