Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні заявив, що Росія “закриє для себе будь-які шанси на переговори” з українською владою, якщо почне проводити так звані референдуми на окупованих територіях України.
При цьому, на думку Зеленського, “переговори російській стороні у певний момент однозначно знадобляться”.
“Хочу сказати дуже просту річ: усі, хто допомагатиме окупантам хоч якось реалізувати цей намір, відповідатимуть. Відповідатимуть перед Україною”, — сказав президент.
За словами Володимира Зеленського, позиція української держави залишається такою, якою була й раніше.
“Ми нічого свого не віддамо, а якщо окупанти підуть цими псевдореферендумами, то для себе закриють будь-яку можливість переговорів із Україною та вільним світом, які російській стороні однозначно будуть потрібні в певний момент”, — підкреслив глава держави.
Зеленський також додав, що ключова зараз потреба, як і раніше, — це зброя для нашої оборони, зброя від партнерів.
“Щодня та без будь-яких пауз працюємо для посилення постачання зброї, для того щоб відправляти на передову потужніші й далекобійні системи”, — запевнив президент України.
Також Президент України Володимир Зеленський заявляє, що гарячі напрямки на Донеччині забирають «основні зусилля і багато життів».
«Ситуація на Донбасі залишається дуже важкою. Наша армія робить усе можливе, щоб зупинити російський терор і завдати окупантам якнайбільших втрат. Авдіївка, Піски, Марʼїнка, Бахмутський та інші гарячі напрямки в Донецькій області забирають основні зусилля і, на жаль, багато життів. Важко й на Харківщині, на півдні нашої країни, де окупанти намагаються сконцентрувати сили», – сказав він у своєму відеозверненні.
Зазначимо, що президент Володимир Зеленський вважає, що усі заяви Росії щодо готовності до переговорів не відповідають дійсності, бо водночас Росія стягує резерви на південь України.
«Якби Росія справді реально хотіла закінчення війни, вона б не стягувала зараз резерви на український південь і не плодила б на українській території масові могили убитих невинних людей. Ну і взагалі це просто огидно, коли колишні лідери вагомих держав із європейськими цінностями працюють на Росію, яка воює проти цих цінностей”», – наголосив він.
Зеленський закликав українців боротися: “Бити терористів на нашій землі, поширювати інформацію про українські інтереси й здобувати для України успіхи, здобувати перемоги”.
З початку повномасштабного російського вторгнення на територію України, між російською та українською владою відбулися кілька раундів переговорів щодо умов для припинення бойових дій, проте результатів вони не дали. Остання така зустріч відбулася наприкінці березня у Стамбулі.
Україна однією з головних умов припинення війни ставить повернення російських військ на позиції, які вони займали станом на 24 лютого. Росія ж заявляє, що з низки захоплених територій не піде ніколи.
З кінця лютого Росія майже повністю окупувала Луганську область, а також частину Донецької, Херсонської та Запорізької областей України. Окупаційна влада, встановлена на цих територіях, неодноразово заявляла про підготовку референдумів про приєднання до Росії. За планами РФ вони мають відбутися у вересні.
Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого, але не досягла бажаного, зокрема, захоплення Києва через завзятий опір українців.
В Росії заявили про нові плани під час другої фази спецоперації в Україні (так там називають повномасштабне вторгнення). Російські військові заявили про намір встановити повний контроль над Донбасом та південною Україною для забезпечення сухопутного коридору до анексованого Криму та отримання виходу у Придністров’я.
Однак, за даними західних розвідок, російські успіхи на Донбасі обмежені та досягнуті значними втратами для російських військ через сильний опір України.