Військовий експерт Олексій Гетьман та аналітик з військово-політичних питань групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко поділилися своїми роздумами стосовно того, як українські військові, починаючи з 17 лютого, збили шість літаків російської тактичної авіації. Не виключення, що на деяких бортах були присутні високопосадовці.
«Сказати важко з чим це різке зростання кількості збитих літаків пов’язано. Причин може бути кілька. Наприклад, їхні літаки знахабніли і перестали боятися залітати в зону, де можуть працювати наші зенітно-ракетні комплекси. ЗРК постійно переміщаються, вони не знають, де вони знаходяться. Хоча всім нам хотілося б, щоб по них відпрацювали F-16», — зазначив Гетьман.
За його висловленнями, російські стратеги зрозуміли, що використання керованих авіаційних бомб є ефективнішим за наземні атаки з танковими групами. Це може спровокувати прийняття нових рішень в контексті відчутних втрат.
Водночас, Олександр Коваленко припустив, що російська активність у повітрі може знизитися.
«Вони можуть трохи знизити активність своєї тактичної авіації, але все одно повернуться до польотів. Тому що для них життєво важливо використовувати КАБи на лінії бойового зіткнення, це саме те, що допомагає розкривати наші оборонні рубежі. Якщо вони не використовуватимуть їх, вони не матимуть жодної переваги», — пояснив експерт.
Додамо, як відомо, зараз у Росії залишилось близько 70 – 75 літаків Су-34. Проте європейські експерти, які досліджували й аналізували стан ворожої авіації, зробили висновки, що у росіян залишилося лише 40 – 45 таких машин. На рік Росія може виробляти приблизно 20 літаків Су-34 та Су-35. По 10 одиниць кожного типу. Якщо навіть росіяни зможуть й надалі виробляти літаки, то виникає питання, де вони братимуть необхідну кількість пілотів, адже підготувати його за рік неможливо.