Сили оборони України знищили 18 російських морських суден. В цю кількість входять як кораблі, так і катери.

Про це розповів Командувач Військово-морських сил Збройних сил України Олексій Неїжпапа.

“По всім зведенням ми бачили 18 кораблів, катерів було знищено Силами оборони. Це не тільки кораблі і катери, які знищені Військово-Морськими Силами, це були і кораблі, які знищені Сухопутними військами, іншими підрозділами. Що стосується десантно-висадкових засобів – це один великий десантний корабель, який був затоплений у Бердянську Сухопутними військами, два кораблі пошкоджено, вони знаходяться досі на ремонті”, – повідомив Неїжпапа в ефірі інформаційного телемарафону.

Також, за його словами, Військово-Морськими Силами було знищено один десантний катер типу “Серна” та декілька десантних катерів типу “Раптер”, які використовувалися для операцій із захоплення острова Зміїний. Решта кораблів зараз знаходяться в портах, які підконтрольні Російській Федерації.

Атаки по кораблях РФ призводять до того, що росіяни “сліпнуть” і отримують менше можливостей для моніторингу надводної і підводної ситуації в Чорному морі. Це на руку українським військовим, адже дозволяє готуватися до нових операцій, спрямованих на звільнення Криму.

Атака по російському кораблю-розвіднику “Іван Хурс” стала дуже серйозним ударом по Чорноморському флоту РФ, адже окупанти все більше втрачають можливості моніторингу ситуації в Чорному морі.

Як зазначив в ефірі телеканалу FREEДОМ військовий експерт Владислав Селезньов, ця атака посприяє в підготовці до деокупації Криму. І що б російські пропагандисти не говорили про ситуацію з “Іваном Хурсом”, Чорноморський флот РФ опинився в цугцвангу.

“Почнемо з того, що корабель знаходився за 400 кілометрів від бази Військово-морських сил України в Одесі. По кораблю завдали удару кілька морських безпілотних платформ. Російські пропагандисти розповідають, що українські Військово-морські сили знищені і не становлять загрози для ЧФ РФ. Як бачимо, є нюанси. Не просто так російські кораблі, які несуть на своєму борту ракети морського базування “Калібр”, ховаються все далі і далі на схід від Криму. Думаю, що вони взагалі відійдуть ближче до Новоросійська, щоб убезпечити себе від протикорабельних ракет, які є на озброєнні української армії – “Нептун” і “Гарпун”, – підкреслив експерт.

За його словами, для російських окупантів ситуація погіршується. Можливості ЧФ РФ зводяться нанівець.
Експерт нагадав, що в Росії збиралися побудувати цілу лінійку такого типу суден. Кораблі-розвідники повинні були надійти на озброєння в усі чотири флоти РФ, проте цього не сталося.

“Очевидно, що російські окупанти абсолютно чітко розуміють важливість проведення розвідки всіх типів. Не просто так вони свого часу на українських вишках, вкрадених ще в лютому-березні 2014 року, розміщували специфічне обладнання для ведення радіотехнічної розвідки – щоб повністю моніторити акваторію Чорного моря в районі узбережжя Одеси. Але українські “Нептуни” і “Гарпуни” ліквідували військові об’єкти на газодобувних вишках”, – зазначив Селезньов.

Українська армія готує поле майбутньої битви шляхом знищення ворожих військових об’єктів будь-яких типів, класів і ступеня важливості. Для цього використовуються дрони і повітряного, і морського базування, і інші типи озброєнь.

“На території Криму діють партизани. Що б там російські пропагандисти не розповідали, я думаю, що найближчим часом безпосередньо від севастопольських партизан ми дізнаємося і реальний стан лівого борту в районі корми “Івана Хурса”, і інші дані. Всі вони вкрай важливі для оцінки ситуації і, відповідно, підготовки майбутніх атак на військові об’єкти в Криму”, – резюмував Селезньов.