Російська армія намагається й надалі утримувати Бахмут, зазнаючи великих втрат через політичний наказ і всупереч військовій логіці.

Про це розповів військовий експерт Євген Дикий.

За його словами, росіяни 10 місяців “брали Артемівськ” (колишню назву Бахмута) і видавали це за свою головну “перемогу”. Тож тепер вони не можуть його за два місяці віддати ЗСУ.

На думку Євгена Дикого, росіяни отримали політичний наказ тримати Бахмут за будь-яку ціну і зараз платять цю ціну.

“Тут ми зловили фактично росіян у пастку, суть якої полягає в тому, що у них не всі рішення приймають військові. Рішення, наприклад, те, що вони роблять на Півночі, на Слобожанщині, там явно військове, це хороший справді військовий задум. Ось з військової точки зору треба дійсно його оцінити, ворог створив нам реальну проблему там. А ось Бахмут – протилежна історія. З воєнної точки зору їм уже треба було б відійти. Але ж вони 10 місяців брали цей нещасний Бахмут це їхня єдина “перемога” за 10 місяців і тому після цього через два місяці віддати його нам це для них просто пропагандистська катастрофа”, – каже Євген Дикий.

За його словами, є політичний наказ тримати Бахмут за всяку ціну. Тому вони відтягли туди 50 тисяч резервів, тобто зняли з більш критичного Запорізького фронту.

“Але ж сказано ж “тримати Артемівськ”. І для нас, ось я зараз скажу таку трохи парадоксальну річ, нам не так важливо зараз Бахмут “взяти”, нам важливіше його ще якийсь час “брати”. Ось він зараз ця пастка, куди вони кидаються за політичним наказом. І по-друге, це працює як така дуже потужна м’ясорубка, де їх резерви активно перемелюються”, – додав експерт.

До того ж, станом на кінець липня 2023 року російські окупанти кидають всі свої сили на утримання Бахмута у Донецькій області під час контрнаступу Збройних сил України.

Про це розповів речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.

За його словами, на Бахмутському напрямку за останню добу росіяни обстріляли 535 разів українські позиції, здійснили два авіанальоти.

Під час контрнаступу ЗСУ було знищено 100 окупантів, поранено 124. Також ліквідували чотири ворожі танки, один самохідний 240-міліметровий “Тюльпан”, дві самохідні артилерійські установки “Акація”, самохідну установку “Гвоздика”, самохідну установку “Нона”, а також шість гармат і п’ять польових складів з боєприпасами.

“Ворог постійно маневрує силами і засобами, проводить ротаційні заходи для того, щоб утримати це надпринципове для них місто, адже зрозуміло, неймовірні втрати, які вони потерпіли за десять місяців битв за це місто, і зараз його швидко віддати, було б для них мега-приниження. Тому вони кидають туди десантників, інших, щоб його утримати. Розуміючи, що їм за будь-що треба втримати ці території, вони підтягують з різних сторін війська”, – пояснив експерт.

При цьому тримають доволі потужне угруповання, проте якість його від командирів до виконавців – доволі слабка. Хоч на початку весни вони готували нібито великий наступ для повернення відвойованих Україною територій, насправді все обернулося Бахмутським фарсом для них.

“Лимано-Куп’янський напрямок – за всю добу три штурми. Буває під час максимальної ескалації 10-15, і це доволі відчутне, але це все рівно не тягне на велику стратегічну наступальну операцію, якою вони грозилися, і для якої вони, по суті, стягували війська”, – зауважив він.

Водночас, головна проблема в тому, що кількісно росіян поки що багато, і в них достатньо старої радянської техніки і снарядів, додав Сергій Череватий.