Парламентарії хочуть докладніше дізнатися про запропонований українською делегацією в ТКГ “план дій”, згідно з яким вибори в ОРДЛО повинні пройти вже в березні 2021 року.
Про це пише видання “Фокус”.
Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування запросив главу делегації України в Тристоронньої контактній групі (ТКГ), першого президента України Леоніда Кравчука на зустріч, щоб почути роз’яснення щодо наміру провести в березні вибори на тимчасово окупованій території Донбасу.
“З шостої спроби сьогодні Комітет таки підтримав мою пропозицію запросити главу делегації в ТКГ разом зі спікером. Щоб почути роз’яснення про “план дій”, в якому вибори на окупованому Донбасі планують провести вже в березні”, – повідомив перший заступник голови комітету Роман Лозинський ( фракція “Голос”) на своїй сторінці в Facebook.
Про конкретну дату такої зустрічі він пообіцяв проінформувати окремо. Також депутат має намір висвітлювати її публічно.
Лозинський наголосив, що для цього рішення комітету знадобилося більше місяця з дня ініціювання розгляду даного питання.
Лозинський зазначив, що парламентарії, як і всі українці, мають право знати, як українська делегація формує позицію на переговорах, щоб уникнути “небезпечних наслідків необережної дипломатії”. На його переконання, така позиція повинна бути узгоджена як з силовиками і органами держбезпеки, так і всередині парламенту, щоб “всі посадові особи і державні органи виступали однією силою проти агресора – Російської Федерації”.
Нардеп додав, що дату цієї зустрічі повідомлять пізніше.
Відзначимо, 5 листопада Україна представила свій “План спільних кроків” Донбасом, який передбачає повне припинення збройного конфлікту на Донбасі і проведення виборів в ОРДЛО.
Примітно, що в Мінських угодах проведення місцевих виборів на території ОРДЛО зазначено, як передостанній, 12-й пункт плану з врегулювання кризи. Однак “формула Штайнмайера” змінює порядок імплементації Мінська-2. Згідно з її процедурою, вступ в силу закону про особливості місцевого самоврядування відбудеться тільки після проведення на цих територіях місцевих виборів, і лише після цього відбудеться виведення військ окупантів і встановлення контролю України над своєю східною межею
Нагадаємо, 14 грудня спікер Верховної Ради Дмитро Разумков під час погоджувальної ради в парламенті заявив, що “формула Штайнмайера” не включена в законопроект про продовження дії “Закону про особливий статус тимчасово окупованих територій Донбасу”, який мають намір прийняти 15 грудня.