Для проведення успішного наступу Україні необхідні літаки F-16. Мінімальна бажана кількість – це хоча б 2 авіабригади.
Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор і полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.
Світан зазначив, що F-16 – це летюча платформа, багатоцільовий винищувач, так званий 4 в 1. Тобто, це платформа, яка може виконувати завдання:
наземної підтримки військ, тобто, як бомбардувальник;
штурмовика по землі;
перехоплювача ракет;
винищувача в повітряних боях проти винищувачів ворога й повітряних цілей літаків ворога.
Тому передача такого роду платформ нам вирішить дуже багато задач і в наступі, й у прикритті нашого неба. Нехай самому по собі літаку 4 десятки років, але він мав певну кількість модернізацій. Нині останні модернізовані літаки можуть нести весь спектр озброєння, яке є у країн НАТО, – зауважив військовий експерт.
Він додав, що літак адаптований до всіх елементів ураження, які є. Основні з них, якщо ППО, це ракети типу AMRAAM, які використовує NASAMS. Також IRIS-T він може нести, збільшуючи його бойовий радіус до тисячі кілометрів плюс певний пакет бомб, авіабомб, ракет, крилатих ракет.
За словами льотчика-інструктора, мінімальна оптимальна кількість винищувачів такого типу – це авіабригада. Це 2 ескадрильї по 12 літаків. Приблизно 24 літаки – це оптимальний мінімум для цього літака, його експлуатації, його інженерно-технічного супроводу.
“Є сенс ставити певні техніко-експлуатаційні частини на аеродромах. Як мінімум треба буде 2 аеродроми – основний і запасний. Ці 2 аеродроми мають бути прикриті системами типу Patriot. Однієї батареї досить, щоб прикрити цю авіабазу з 2 аеродромів, якщо вони поруч розташовані”, – наголосив полковник ЗСУ в запасі.
Як він зазначив, від 24 літаків і більше наші Повітряні сили ЗСУ зможуть експлуатувати. Звісно, це та мінімальна кількість літаків, яка нам потрібна для виконання наступальних дій. Одна авіабригада прикриє один корпус при виконанні наступальних дій.
До того ж окрім наступу, українським військовим потрібно захищати небо від ймовірного повторного наступу ворожих військ. При цьому, якщо говорити про конкретні дати нової спроби прориву РФ, на думку колишнього командира взводу батальйону “Айдар” Євгена Дикого, прив’язуватися до символічних дат, як от 24 лютого не варто. Про це він розповів в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Я, звісно, розумію, що російське керівництво — це, дійсно, глибокий “совок” головного мозку, і мені пригадуються всі ці жарти часів мого радянського дитинства щодо того, що сміх без причин — ознака роковин, але мені здається, що 10 місяців цієї війни показали, якщо не брати до уваги ракетного удару в новорічну ніч, що всі інші припущення щодо прив’язки саме до якихось конкретних дат узагалі не спрацьовували. Набагато важливішим фактором усе-таки виступає погода, наприклад, промерз ґрунт або бруд. З точки зору просування бронетехніки — це набагато важливіший фактор, ніж календар”, — вважає Дикий.
Він упевнений, що Кремль не буде підганятися під якесь конкретне число, а дивитиметься на сукупність різних чинників.
“Тобто, за готовністю їхніх військ і за погодними умовами. Але загалом, звичайно, якісь спроби наступу російської армії найближчим часом однозначно будуть”, — висловив думку екскомандир взводу.
Дикий звернув увагу, що коли зараз тривають дискусії про новий наступ армії РФ, у слово “наступ” кожен, хто говорить, вкладає щось своє.
“Річ у тім, що коли говорять про так званий великий наступ, то навіть тут уже є різні трактування. Тобто, можливо, це те, про що ми серйозно говорили кілька місяців тому, що, можливо, РФ спробує, як це вони люблять говорити: “Якщо треба, повторимо”. Можливо, вони спробують повторити наступ на Київ, зібрати контингент 2.0 і спробувати з урахуванням деяких зроблених рік тому помилок знову вдертися в Україну з півночі з прицілом на столицю, з прицілом на відрізання Західної України від центральної тощо. Зараз уже можна абсолютно впевнено говорити, що найближчими місяцями їм це не світить, тому що не зібрані й не сконцентровані сили”, — пояснив він.