Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що перебуває в тісному контакті з главою Кремля Володимиром Путіним. Він пояснив, що робить це для припинення війни в Україні. Про це повідомляє TRT Haber. Відповідну заяву Ердоган зробив на пресконференції за підсумками саміту НАТО в Мадриді.
Лідер сказав, що Туреччина виконує роль посередника між Україною і Росією і хоче якомога швидше зупинити гуманітарну кризу. Ердоган вважає, що НАТО має зосередити дипломатичні сили. Тому він з самого початку війни перебуває в “тісному діалозі” з українською та російською сторонами.
Я перебуваю в постійному контакті з президентом Росії Путіним. Всі наші зусилля спрямовані на те, щоб зробити кроки, які прокладуть шлях до міцного миру, – заявив президент Туреччини.
Зауважимо, Ердоган у вівторок під час саміту НАТО в Мадриді хотів продемонструвати “документи, інформацію і зображення”, які начебто доводять підтримку Швецією та Фінляндією терористичних організацій.
Про це Ердоган заявив у понеділок під час засідання уряду, повідомляє Anadolu.
Ердоган наголосив, що без зміни ситуації з підтримкою згаданих терористичних організацій не варто розраховувати на інакше ставлення Туреччини щодо членства Фінляндії та Швеції в Альянсі.
А раніше путін пообіцяв “відповідну реакцію” на розширення військової структури НАТО у Швеції та Фінляндії. Чи згадувані позиції двох країн є співпадіннями? Ймовірно, у Ердогана і Путіна таки є спільні інтереси.
Путін заявляв, що Росія не має проблем з Фінляндією і Швецією, які заявили про намір вступити до НАТО. Однак заявляв про відповідь рф на розширення НАТО.
Що стосується розширення НАТО, у тому числі за рахунок нових членів альянсу – Фінляндії, Швеції. У Росії, хотів би вас поінформувати, немає проблем з цими державами. І тому в цьому сенсі безпосередньої загрози для нас розширення за рахунок цих країн для Росії не створює, – сказав Путін, виступаючи на зустрічі глав держав-членів ОДКБ.
Можливе розширення військової інфраструктури альянсу на території Фінляндії та Швеції, “безумовно, викличе нашу реакцію у відповідь”, підкреслив російський президент. “Який вона буде, ми дивитимемося, виходячи з тих загроз, які нам створюватимуть”, – додав Путін.
Розширення НАТО він назвав проблемою, яка “створюється абсолютно штучно, оскільки робиться це на користь США”. “Взагалі проблема створюється на голому місці, але будемо відповідним чином на це і реагувати”, – сказав Путін.
Втім, як відомо, Швеція і Фінляндія таки отримали від НАТО статус запрошених кандидатів на вступ.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що рішення запросити Фінляндію та Швецію стати кандидатами в НАТО демонструє, що Путіну не вдалося закрити двері НАТО Про це він сказав під час пресбрифінгу.
НАТО продовжує тримати двері відкритими. Ми збільшуємо присутність наших військ на території країн Балтії. Ми впевнені, що наша присутність зміцнить обороноздатність всіх наших країн-союзників. Ми будемо на ротаційному рівні розгортати наші війська. Ми будемо збільшувати розміщення важкого обладнання, важке озброєння, пальне, – розповів Столтенберг.
Столтенберг також додав, що Альянс заздалегідь розмістить все озброєння на місцях, аби збільшити швидкість реагування сил НАТО.
Також будуть розміщені війська. Сили, які будуть присутні на території іншої країни, будуть надавати навчання військам країн, де вони будуть розміщені. Вони будуть розуміти рельєф та надаватимуть необхідну підтримку, – підкреслив Столтенберг.