Південна Корея вже передала Україні сотні тисяч артилерійських снарядів, що суттєво допоможуть у контрнаступі. Водночас, це рішення дозволяє США зволікати з передачею касетних боєприпасів. Про це пише WSJ.
Передати артилерію у Сеулі пообіцяли ще у листопаді, проте згодом, після того, як це рішення потрапило у ЗМІ, Південна Корея почала зволікати. Країна дуже довго утримувалася від передачі Україні тільки нелетальної допомоги.
За інформацією WSJ, між Кореєю та США існує конфіденційна домовленість, згідно з якою Сеул передає артилерійські снаряди до США, а вже Вашингтон направляє їх до України. Та і Білий дім, і представник уряду у Сеулі відмовилися коментувати угоду.
Та наразі невідомо, як саме відбувається передача боєприпасів, та коли вона буде завершена. Але, не дивлячись на це, саме внесок Сеулу у передачу озброєння Україні наразі дозволяє адміністрації Байдена відкласти непросте рішення про надання Україні касетних боєприпасів.
Зокрема для українського контрнаступу, як пишуть західні ЗМІ, ці боєприпаси нібито необхідні.
Касетні боєприпаси стануть частиною, якої не вистачає для українського контрнаступу, щоб доповнити їх високоточні ракети середньої дальності, танки та війська, – заявив Майкл О’Тенлон, працівник незалежної дослідницької організації у Вашингтоні.
Зміна курсу Південної Кореї щодо передачі Україні озброєння відбулася невдовзі після того, як США та Сеул оголосили про підписання спільної декларації з питань безпеки. Під час візиту президента Кореї Юн Сок Йоля до Вашингтона, що відбувся минулого місяця, він заявив, що Корея уважно стежить за війною в Україні та ще тоді натякнув на можливість передачі летального озброєння.
“Ми уважно стежимо за ситуацією, яка відбувається на полі бою в Україні, і вживатимемо належних заходів для дотримання міжнародних норм і міжнародного права”, – повідомив він під час виступу.
Нагадаємо, що днями раніше уряд Німеччини оголосив про військову допомогу Україні на суму 2,7 мільярда євро. Це найбільший пакет від початку повномасштабного вторгнення Росії.
У новому пакеті військової допомоги українська армія отримає танки Leopard 1, 20 БМП Marder та боєкомплекти до них. Окрім того, посилиться захист українського неба, адже Німеччина передасть ще 4 системи ППО IRIS-T SLM та мобільні ЗРК IRIS-T SLS. Ба більше, Україна отримає радіолокаційну станцію повітряного спостереження TRML-4D для IRIS-T.
Окрім перерахованого вище, до пакета допомоги увійшли:
1 радіолокаційна станція повітряного спостереження TRML-4D;
2 броньованих мостоукладачів BIBER;
3 мобільні системи розмінування;
54 безпілотники-розвідники Vector;
8 антидронних систем;
6 машини для прикордонників;
1 частотний глушник;
2 вантажівки з системою змінного кузова з 20 платформами;
близько 10 вантажівок і причепів;
8 вантажівок, мікроавтобусів та позашляховиків;
34 пікапи;
8 вантажівок Zetros;
4 системи ППО IRIS-T SLM та ракети до них;
12 мобільних IRIS-T SLS та ракети до них;
15 зенітних установок Gepard;
артилерійські снаряди 155-мм;
5 мостів для мостоукладальної техніки BIBER.
Окрім цього, Україна отримає автоцистерни, портативні системи освітлення, кулемети, гранатомети та карети швидкої допомоги.
Звернемо увагу на те, що перед цим президент України Володимир Зеленський на саміті “Великої сімки” у Хіросімі зустрівся з президентом США Джо Байденом. Одразу після їх перемовин у Білому домі оголосили про новий пакет військової допомоги для України на суму понад 375 мільйонів доларів.
Українські військові отримають від американських партнерів додаткові боєприпаси для HIMARS, артилерійські снаряди, протитанкові керовані ракети TOW, протитанкові системи Javelin і AT-4, мостові системи, броньовані медичні машини, вантажівки та причепи для перевезення важкої техніки, тепловізійні системи та запчастини та інше польове обладнання.
Окрім того, у США ухвалили історичне рішення щодо навчання українських пілотів і механіків, а також постачання Україні винищувачів четвертого покоління F-16.