Російські війська продовжують наступ на Бахмутському напрямку і просуваються на захід від Дубово-Василівки, а найманці ПВК Вагнера, імовірно, захопили залізничну станцію “Бахмут-2” в центрі міста.
Про це ідеться у звіті американського Інституту вивчення війни.
Зазначається, що вагнерівцям вдалося просунутися на захід від залізничної лінії біля станції і підійти до залізничної лінії на південь від станції.
При цьому, так звану трасу життя, а саме шосе 0506 бойовикам перерізати не вдалося.
За даними аналітиків, ватажок ПВК Вагнера Євген Пригожин заперечував, що його найманці оточили Бахмут, і заявив, що чутки про оточення створюють для них проблеми.
У ISW зазначили, що російські війська продовжували вести наступальні дії на лінії Авдіївка-Донецьк. Зокрема, вони вели безуспішні наступальні операції в 13 км на північ від Авдіївки і в 32 км на північний захід від Авдіївки в районі Первомайського.
Також російські війська провели обмежену наземну атаку в західній частині Донецької області поблизу Вугледара. Незначних успіхів окупанти досягли на північ від Микільського.
Вчора повідомлялось, що російські окупанти ведуть штурмові операції у Бахмуті і його околицях, а саме в районі Хромово.
Про це йшлося в огляді Інституту вивчення війни (ISW). Там зазначили, що за деякими даними, регулярні війська намагалися просунутися до Ступочок в 14 км на північний захід від Бахмута, в той час як “вагнерівці” продовжували атаки з центральної, південної та північної частин Бахмута.
Як йдеться у зведенні, найманці “Вагнера” намагалися просунутися до шосе 0506 або до так званої “траси життя”, яка проходить через Хромово в Бахмут і яке ЗСУ використовують в якості наземної лінії зв’язку з Бахмутом.
“На кадрах з геолокацією, опублікованих 20 квітня, видно, як ЗСУ обстрілюють російські позиції на північний захід від Хромового”, – йдеться в огляді ISW.
Цікаво, що на початку року Китай відмовив “Групі Вагнера” в постачанні зброї для війни в Україні. Таку інформацію отримала американська розвідка, пише Financial Times.
Серед витеклих в Мережу секретних документів Пентагону було посилання на розвідувальний звіт. У ньому повідомлялося, що Євген Пригожин запитував у Китаю боєприпаси і техніку “на початку 2023 року”.
Видання вважає, що прямий запит “Групи Вагнера” до Китаю вказує на те, що у Пригожина була впевненість у готовності Пекіна допомагати Росії зброєю. Однак, згідно зі звітом, станом на початок січня Китай не передавав вагнерівцям ніякої зброї і в цілому не обговорював з угрупованням це питання.
У тому ж звіті, на який посилається Financial Times, йдеться про більш успішні запити зброї у Сирії та Білорусі. Зокрема стверджується, що до початку січня Білорусь вже поставила половину від раніше обіцяних обсягів невказаної зброї і навіть запропонувала “Групі Вагнера” поставку ще 300 тисяч пострілів до гранатомета ВОГ-17.
По Сирії відомі масштаби поставок вкрай не суттєві – шість гранатометів СПГ-9 і 180 гранат, які були відправлені в невстановлений час.
Крім того, документ стверджує, що структури Пригожина намагалися закупити зброю у Туреччини. Зокрема їх цікавили безпілотники, системи радіоелектронної боротьби, контрбатарейні системи та гаубична артилерія. Відомо, що як мінімум по гаубицям, контрбатарейним системам і засобам боротьби з дронами вагнерівці отримали відмову.
В іншому звіті йдеться, що президент африканської країни Малі нібито підтвердив, що його країна може закуповувати у Туреччини зброю для діючих там підрозділів “Вагнера”.