Радник голови Офісу президента Ігор Уманський написав заяву про відставку, оскільки підготував для уряду план виходу з бюджетної кризи, а на його посаді це робити “некоректно і неетично”.
Про це він заявив на брифінгу для преси в Києві в середу, 18 листопада.
“Кейс основний, з яким я залишився в Офісі президента – боротьба зі схемами в податковій і митній службі. Калейдоскоп кадрових призначень – чотири керівника на митниці за десять місяців – створили умови, при яких кожен митник-контрабандист живе як останній день. Проводяться схеми, які ще рік тому просто побоялися б створити.
Нового керівника майже місяць не допускали до виконання обов’язків, також багато про що говорить. Півроку пройшло. Кейс, на моє глибоке переконання, провалився. Тому подав заяву “, – сказав Уманський.
Також він додав, причиною його звільнення є і те, що він хоче мати можливість публічно висловити свою критику і зауваження по роботі влади, зокрема уряду.
“Щоб мати можливість публічно про це говорити, я написав заяву. Тому маючи статус радника, це робити некоректно і неетично. За ці місяці я переконався, що достукатися до влади, її керівників, можна тільки через публічну площину – екран телевізора, соціальні мережі. Записки, пропозиції і т.д., на жаль, не сприймаються “, – зазначив Уманський.
За його словами, уряд має в першу чергу прийняти ряд рішень, щоб уникнути масштабної економічної, політичної і соціальної кризи найближчим часом.
“Бюджет на 2021 рік на 66% це борги. У цих умовах обслуговування боргу – це чи не найбільша стаття витрат держбюджету. Уряд не може в цих умовах не піти на реструктуризацію держборгу і відстрочити як виплати по основній сумі так і по обслуговуванню. Це невеликий перелік дієвих заходів, які можна ще зробити. Час ще є. Щоб мати можливість про це говорити – я написав заяву, тому що маючи статус радника (глави Офісу президента) це некоректно і неетично “, – заявив Уманський.
Екс-міністр фінансів і екс-радник керівника Офісу президента України Ігор Уманський закликає до публічного секвестру держбюджету-2020 року, приблизно, на 100 млрд грн.
«Ми розуміємо, що де-юре, прозорим чином, або де-факто секвестр в Україні в цьому році буде. Але я переконаний, що робити його в ручному режимі чиновниками з незрозумілою мотивацією – це невірний шлях », – сказав Уманський в ході прес-брифінгу під стінами Верховної Ради в середу.
«Те, що я бачу і по тому, як спілкуюся з представниками уряду, ринку, мінімум, 100 млрд грн не буде проведено видатків», – додав він, відповідаючи на питання журналістів.
Він уточнив, що під загрозою, перш за все, соціальні витрати. При цьому емісія створює ризики для макроекономічної, курсової і інфляційної стабільності, але дозволить тільки перенести колапс системи на невеликий термін.
Уманський також розкритикував податкову і митну реформу, зазначивши, що відновилася практика затримок бюджетного відшкодування ПДВ.