Ще двоє людей отруїлися рибою, яку виробляли в Кіровоградській області. Батько і син – Віктор і Вадим Шевчуки – з Вінницької області дивом вижили, хоча з’їли лише по половині риби кожен, – передає Корупція Інфо

Популярне: ВАЖЛИВО!!! Скоро наше життя зміниться! Україна отримала вижливі торгівельні бонуси! і ви маєте знати деталі

 

«Симптоматика у мене проявилася швидко, а у батька вона була затягнута. Був спазм, який не відпускав годин 12», – розповів Вадим Шевчук.

62-річний Віктор Шевчук вже четверту добу перебуває в реанімації, але вийшов з медикаментозного сну, рухається і реагує на навколишній світ.

«Вже появляються дихальні рухи, ми пробуємо відключати вже періодично від апарата, щоб він відновлював своє дихання. Друге: він психічно вже адекватніший», – розповів завідувач відділенням реанімації лікарні імені Пирогова Олександр Доцюка.

Шевчуки намір йти в суді, оскільки, як сказала дружина потерпілого Ольга Лялюцька, продукція була куплена в спеціалізованому магазині, а не з рук на вулиці.

«У мене був шок. Якщо ботулізм і потрібна сироватка – і у нас її немає. Як людині, простій людині, у якої немає ні зв’язків, ні знайомих десь закордоном, як людині взагалі вижити тут», – додала вона.

Цю рибу виробляли в селі Павлівка на Кіровоградщині. Зараз цех не працює, а біля воріт поліцейські складають протокол огляду.

«Це порушення санітарних норм з тяжкими наслідками, які призвели до загибелі людей. Буде проведений огляд та вилучені документи», – розповів один з них.

Після відповідного дозволу суду, поліція зможе потрапити на територію і привезти туди експертів, щоб знайти збудник ботулізму. «З цією метою будуть відібрані зразки ґрунту, мулу, а також води і, відповідно, і живої риби із акваторії водосховища», – сказав заступник прокурора Знам’янської прокуратури Володимир Рубан.