На супутникових знімках виявлено понад 20 російських ударних гелікоптерів, розміщених на аеродромі в Бердянську.
За даними британської розвідки, є припущення про тимчасову перевагу російських збройних сил у повітряному просторі на півдні України. Це пов’язано з перекиданням додаткових ударних гелікоптерів на цей регіон у відповідь на контрнаступ з боку України. Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Великобританії про російсько-українську війну за 17 червня.
За даними аналітиків, з початком контрнаступу українських військ на півдні країни Російська Федерація перекинула додаткові ударні гелікоптери на фронт.
Існують звіти про наявність понад 20 російських ударних гелікоптерів, виявлених на супутникових знімках, розміщених на аеродромі у Бердянську. Ці дані є свідченням збільшення військової активності Росії на півдні України.
“У постійному змаганні між авіацією та засобами протидії їй Росія, ймовірно, отримала на півдні України тимчасову перевагу, зокрема завдяки ударним вертольотам, які можуть застосовувати ракети більшої дальності по наземних цілях”, — зазначають в огляді.
Варто розуміти, що наразі українська армія перехоплює ініціативу у війні з росіянами. Однак, для нарощення сили та перемоги потребує далекобійного озброєння дальністю до 200 кілометрів.
Як заявив заступник міністра оборони Володимир Гаврилов, усі військові плани українських військових реалізуються відповідно до оцінок, але для перемоги над російськими загарбниками Силам оборони України потрібне далекобійне високоточне озброєння.
“Головне в сучасній війні – це володіння обстановкою, щоб знати положення противника, а також мати можливості завдавати високоточних ударів на далекі відстані. Тобто мати зброю, яка здатна уражати противника на дальності до 200 км”, – зауважив він.
За словами Гаврилова, наразі Україна перебуває на шляху до отримання літаків, які перш за все оборонятимуть небо від російських балістичних та інших ракет для захисту мирних людей та цивільної інфраструктури.
“Пройшло більше року війни і ми впевнені, що переможемо російських загарбників, разом з нашими партнерами, які забезпечують нас усім необхідним”, – вважає заступник міністра.
Як повідомляв УНІАН, протягом останніх тижнів українські захисники та захисниці продовжують проводити як наступальні, так і оборонні дії, та мають частковий успіх. Зокрема, на оборонних рубежах не втрачено жодної позиції.
Водночас, на сході Сили оборони України й обороняються, й подекуди наступають. Так, на Бахмутському напрямку українська армія займає панівні висоти, лісосмуги для поступового витіснення ворога з підступів до Бахмута.
Тим часом РФ продовжує перекидати найбільш боєздатні частини до Бахмута, пише 24 канал. У такий спосіб армія РФ планувала створити пастку для ЗСУ, щоб мати змогу вийти на кордон Донецької області. Проте, план росіян провалився.
Про це розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
“Ситуація кардинально змінилась та перевернулась. У цьому випадку Росія хотіла викопати яму для нас, але вони самі туди потрапляють. Зараз ситуація протилежна, тільки вже на нашу користь. Тепер ми робимо для ворога те, що він хотів зробити для нас”, – зауважив він.
Зараз українські військові зосереджують зусилля на завойовуванні флангів, встановлення контролю за флангами довкола Бахмута.
“Як наслідок, встановлення вогневого контролю за допомогою артилерійського та мінометного вогнів за Бахмутом. Надалі це перерізання ліній забезпечення та логістики з окупованих територій до Бахмута. У такий спосіб звільнити цю територію”, – пояснив військовий оглядач.
Перед військовими стоїть ще одне завдання – Росія підтягує на Бахмутський напрямок резерви, тому потрібно їх усі знищувати.
“Це відбувається у контексті контрнаступальних дій ЗСУ на інших напрямках. Ворог змушений розтягувати свою лінію фронту, лінію оборони, що створює певні перспективи для нас. Попри те, що росіяни перекидають підкріплення, вони не відвоювали жодних позицій українських військ під Бахмутом”, – наголосив Мусієнко.
Крім того, на півдні українські війська ведуть активні наступальні дії на кількох напрямках одразу та практично на усіх із них мають тактичних успіх й поступово просуваються вперед.