19 листопада відбулося позачергове засідання гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Під час відеоконференції сторонам вдалося домовитись про деталі розблокування роботи КПВВ у регіоні.
На порядку денному позачергової зустрічі сторін було забезпечення пересування громадян України через КПВВ. Про це інформує пресслужба Української делегації в ТКГ.
На переговорах вдалося узгодити нові технічні деталі щодо розблокування російською стороною роботи КПВВ “Золоте” та “Щастя”. Робота триває,– мовиться у повідомленні.
Водночас пристати на пропозицію української делегації, представників ОБСЄ, МЗС Франції та Німеччини провести засідання політичної та безпекової підгруп російська сторона відмовилася.
Чергове засідання ТКГ заплановане на 24 – 25 листопада.
Зауважимо, що раніше українська делегація запропонувала Москві провести кілька засідань підгруп ТКГ. Україна запропонувала Росії скликати позачергове засідання ТКГ щодо Донбасу Як видно, російська сторона погодила лише зустріч гуманітарної підгрупи.
Окрім розблокування роботи КПВВ, Україна наголошувала на пріоритетності питання обміну полоненими. Раніше глава української делегації ТКГ Леонід Кравчук закликав повернути додому до Різдва та Нового року усіх взаємно утримуваних осіб. Він зауважив, що стало б прикладом високої моралі та відповідальності учасників, ознакою їхнього прагнення домовитись і щодо решти позицій.
До слова, представники президента Росії Володимира Путіна нібито не хочуть виконувати його вказівки щодо імплементації домовленостей, яких досягнули у Парижі 9 – 10 грудня 2019 року. У такому разі можна вважати, що Путіна “підводить його власна вертикаль”.
Саме через це Україна хоче, аби Володимир Зеленський знову зустрівся з Володимиром Путіним. Про це в одному з українських телеканалів заявив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Олексій Арестович.
Він зауважив, що є 2 причини, чому українська сторона просить російську забезпечити нову зустріч у “нормандському форматі” до 24 грудня.
по-перше, є нагальні питання – такі, як обмін полоненими;
по-друге, Путін має сказати, як будувати міст: вздовж чи впоперек, адже ніхто не знає, яка політична воля керівництва Росії, що вони намагаються робити далі – це хоче зрозуміти і Україна, і міжнародні партнери.
Потрібна зустріч. У мене повне враження особисте, що його підводить його власна вертикаль – і вони не виконують те, що він їм наказав, поставивши свій підпис під паризькими угодами, – сказав Арестович.
Він наголосив, що у Росії вирішення стратегічних і тактичних питань “повністю залежить від волі однієї людини і близького кола, яке на неї впливає”. Зокрема, домовленостей, яких досягнули у Парижі у 2019 році, так і не виконали.