З України депортують 9 злодіїв в законі з Грузії та Російської Федерації. Про це повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко під час підсумкової наради відомства.
За його словами, їх затримали протягом останніх двох місяців.
“Тільки за останні 2 місяці співробітники підрозділів стратегічних розслідувань затримали 9 так званих злодіїв у законі. Переважно, це громадяни Грузії та Росії. Цих осіб у подальшому буде примусово депортовано за межі України”, – заявив Клименко.
Він зазначив, що враховуючи досить лояльне українське законодавство, ці люди можуть спробувати повернутися в Україну.
“Тому департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції потрібно забезпечити супровід до другого читання закону України “Про внесення змін до ККУ щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинним співтовариством”, – заявив Клименко.
Однак не все так просто з цією ситуацію, як зазначає голова Нацполіції. Є й інша “сторона медалі”.
“Головний поліцейський натякнув на законопроект президента Зеленського (№ 2513), за який в грудні 2019 року Верховна Рада проголосувала в першому читанні.
Для глави МВС важливо саме зараз послати сигнал президенту Зеленському про те, як він успішно виконує поставлені завдання. Ось тільки «Слуги народу» в парламенті «гальмують», – коментує цю ситуацію телеграм канал Клименко Тайм.
Згідно з повідомленням каналу, “особливо це важливо на тлі того, що у справі Шеремета після гучного старту темпи, м’яко кажучи, впали. Як мінімум, суспільство не бачить динаміки. У цій історії важлива роль СБУ. Але, як ми писали, у СБУ є причини залишатися в стороні.
“Що до нашого законодавства, то воно не лояльніше, ніж у багатьох країнах. Для примусового видворення кримінальних авторитетів – іноземців міграційна служба отримує рішення суду.
Дійсно, деякі “злодії в законі” повертаються. Наприклад, в 2019 р поліція 3 рази затримувала “авторитета” на прізвисько “Тенґо Пітерський” або “Тенґо Гальський”. Можливо, справа не тільки в законах? Ми чули, що генпрокурор Рябошапка знайшов спосіб швидко позбавлятися від заїжджих “злодіїв в законі” за якоюсь прискореною процедурою. І тепер екстрадицію вони чекають не місяці, і навіть не тижні. І “злодіям в законі” це, звичайно, дуже не подобається.
Досвід Росії і Грузії показав, що в цій справі головне – політична воля і робота силовиків, – підсумовує Клименко Тайм.
Водночас, як повідомив нещодавно Денис Монастирський, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, у розробці законопроектів про “злодіїв в законі” та Бюро фінансових розслідувань – триває нормальний парламентський процес.