Голова комітету бундестагу у закордонних справах Норберт Реттген закликав владу Німеччини в терміновому порядку переглянути позицію щодо російського газопроводу "Північний потік-2" через агресію у Чорному морі.
Такий заклик він зробив у своєму матеріалі для The Guardian. "Ми більше не можемо виключати подальшу агресію Росії, наприклад, на береговій лінії Азовського моря, призначеній для відкриття сухопутного шляху на Кримський півострів. Реакція ЄС повинна бути послідовною і одноголосною: наша сила полягає у нашій єдності", — пише Реттген.
За його словами, про військова силу не може бути й мови, проте всі інші заходи повинні бути розглянуті.
"Зокрема, Німеччина повинна терміново переглянути будівництво газопроводу "Північний потік- 2", — зазначив політик.
Він вважає, що газопровід не є комерційним проектом. За його словами, він має "геополітичні наслідки" і ЄС щонайменше повинен отримати гарантії, що російський газ буде й далі надходити через територію України.
Додамо, що і Нижня палата Конгресу США ухвалила двопартійну резолюцію, в якій засуджується будівництво російського газопроводу в обхід України "Північний потік-2".
Як повідомляє Bloomberg, конгресмени закликали уряди європейських країн відмовитися від будівництва, а президента США Дональда Трампа ввести додаткові санкції проти РФ.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
У резолюції йдеться, що "Північний потік-2" є "радикальним кроком назад для європейської енергетичної безпеки та інтересів Сполучених Штатів".
Крім того, Вашингтон побоюється, що газопровід посилить контроль Кремля над поставками енергоносіїв до Європи. У резолюції також закликають президента США Дональда Трампа "використовувати всі доступні засоби для підтримки енергетичної безпеки ЄС".
Агентство зазначає, що хоча резолюція і не має обов'язкової сили, але вона підкреслює той факт, що в США зростає невдоволення з приводу будівництва "Північного потоку-2".
Як відомо, адміністрація Трампа розглядає можливі санкції проти європейських компаній, які беруть участь у будівництві.
"Ведення бізнесу з Nord Stream 2 несумісне із загальними трансатлантичними цінностями", — заявив помічник міністра енергетики США Френсіс Фаннон.