Адвокат одного з арештованих Росією українських моряків капітана 2-го рангу Дениса Гриценка Микола Полозов повідомив, що він сьогодні вперше зміг відвідати свого підзахисного.

Про це адвокат написав у своєму Facebook.

«Сьогодні я нарешті зустрівся з військовополоненим українським моряком Денисом Гриценком. Спілкування проходило у Слідчому управлінні ФСБ (воно впритул примикає до СІЗО «Лефортово»). 

Дуже товариський, з приголомшливим почуттям гумору і бадьорим настроєм. Найперше запитав, що відомо про інших моряків, особливо поранених. Розповів йому про останні новини. Про те, як Україна бореться за звільнення його та інших військовополонених моряків», – пише Полозов.

За його словами, Гриценка найбільше вразили слова про листи, які почали писати морякам українські діти. Але сам він ще ніяких листів не отримував. Моряк сидить у двомісній камері з «інтелігентним хлопцем». Телевізор і радіо з російськими програмами не слухає принципово.

Гриценко повідомив, що отримав передачу від активістів і волонтерів, тому продукти у нього є, він дякує всім за допомогу та підтримку, особливо кримчанам.

«За словами Гриценка, він ні секунди не сумнівався, що вся країна бореться за свободу його самого і його товаришів, навіть незважаючи на тотальну ізоляцію, в якій він опинився. Щодо нього ніхто не застосовує силу або тиск, навпаки, ставляться шанобливо. Злочинцем Денис Гриценко себе не визнає. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

На черговому допиті він заявив під протокол, що є військовополоненим. Цієї позиції будуть дотримуватися всі моряки», – зазначив адвокат.

Він також уточнив, що цього тижня ще кілька адвокатів побачать інших військовополонених українських моряків, після чого вся інформація про їхній стан здоров'я негайно повідомляється родичам.

Більш детально про справу військовополонених моряків та їхніх адвокатів буде повідомлено у понеділок на прес-конференції в Києві.

Як відомо, 25 листопада російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли і захопили три кораблі ВМС України – катера «Бердянськ» і «Нікополь» і буксир «Яни Капу», які прямували з Одеси до Маріуполя, а також їхні екіпажі. Всього в полон потрапили 24 українці.