Збройні сили України здатні здійснити блискавичний прорив до Мелітополя. Наразі цей напрямок є найбільш перспективною зоною, де противник може отримати нову поразку.

Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” заявив військовий експерт, полковник Сергій Грабський. Він розповів, як це вплине на фронт загалом.

“Для мене об’єктивно переважаючим є південний напрямок, зокрема Мелітополь. Якщо ми виходимо на Мелітополь, ми вирішуємо два завдання. Перше – ми розсікаємо сухопутний коридор до Криму. Друге – ми перетворюємо Крим на острів і вся його стратегічна цінність для окупантів втрачається з виходом на Мелітополь”, – пояснив експерт.

За словами Грабського, це буде забезпечуватися і тиском з Вугледара на південь, і широким фронтом на правому березі Дніпра, звідки можна обстрілювати окупантів. Це дозволить розхитати оборону ворога і створити передумови для прориву.

Експерт вважає, що росіяни усвідомлюють небезпеку для себе й тому стягують під Мелітополь все, що тільки можна. Грабський зазначив, що туди йдуть ешелони техніки та додатковий особовий склад – в Токмак, Мелітополь, Веселе. Крім того, створюються бази прикриття в Приморську й проводяться маневри в районі Нової Каховки.

“І це каже про те, яке значення вони приділяють Мелітополю і наскільки вони чітко усвідомлюють перспективи українського наступу. Тому я б сказав, що Мелітополь виглядає найбільш перспективною зоною, де противник може отримати нову поразку. А ця поразка буде для нього катастрофічною”, – підсумував він.