Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк вкотре закликав Західні країни надати Україні потужне сучасне ППО для захисту мирного населення.

Подоляк наголосив, що одна з російських ракет може спричинити техногенну катастрофу. Про це радник керівника ОП написав у своєму Твіттері.

“Західні країни мають багато сучасних та ефективних систем ПРО/ППО. Але ракети не літають над Парижем, Римом та Берліном. Вони літають над українськими містами. Може, час захистити українських цивільних та критичну інфраструктуру? Чи таки почекаємо масштабної техногенної катастрофи?” – написав Подоляк.

За словами радника Андрія Єрмака, готовності “прямо і категорично” закрити небо та запровадити безпольотну зону над Україною у партнерів, як і раніше, немає, бо вони ще побоюються прямого зіткнення з РФ. Утім, на думку Подоляка, “ще трохи ефективного контрнаступу – і ситуація остаточно зміниться”.

“А ось чим нам можуть допомогти партнери просто зараз, то це системами ППО та ПРО. У будь-якій модифікації. NASAMS та IRIS уже узгоджені. Але треба більше, швидше і вже вчора. Вважаю, що демонстративні удари Росії по ТЕЦ та гідротехнічних спорудах прискорять процес передання цих систем нам”, – зазначав Михайло Подоляк раніше.

У відповідь на запитання щодо можливої “гуманітарної місії” НАТО в Україні Подоляк зазначив, що непрямо гуманітарна операція із захисту й так триває. За його словами, “ми отримуємо техніку, можливості, розвіддані, весь інструментарій для ефективного руйнування окупаційної армії” – хоч і не так швидко, як хотілося б.

Радник голови ОП наголосив, що Україна не просить нікого воювати за неї, але їй потрібні “правильні обсяги конкретної зброї та боєприпасів у максимально своєчасних постачаннях”. Саме тому, Україна продовжує системно працювати з міжнародними партнерами щодо постачання зброї. З початку повномасштабного вторгнення прогрес у цьому питанні серйозний. 

ХОЧЕМО ЗБІЛЬШИТИ ПОСТАЧАННЯ БРОНЕТЕХНІКИ З НІМЕЧЧИНИ

Зараз Україна активно працює над цим питанням. Бронетехніка надзвичайно важлива під час контрнаступу. Вона допомагає порівняно безпечно та швидко просуватися територіями. І Німеччина вже на шляху до того, щоб погодитися на цю ініціативу.

Як наголошує Подоляк, зараз потрібно системно, наполегливо та з повагою домовлятися з партнерами про зброю. Все досить просто: “Хочете швидше закінчити війну? Потрібна зброя”.

Він підкреслює, що Україна не буде дипломатично врегульовувати конфлікт на умовах росії. Це поверне державу до ситуації, в якій вона опинилася у 2014 – 2015 роках.

“Україна не буде “ламатися”. Ми не будемо йти ні на які переговори на умовах росії. Тому не чекайте мирного дипломатичного врегулювання, як чекає ще певна ланка європейських політиків. Україна заплатила надто велику ціну за все. І ми не хочемо повторення 2014 – 2015 років. Це важливо, – підкреслив Подоляк. 

Він також додав, що Європі подекуди панують певні консервативні настрої. Ці люди довгий час жили в комфорті і упродовж останніх десятиліть розв’язували внутрішні проблеми діалогом. І не всі, на жаль, розуміють, що з росією потрібно працювати лише силою. Утім, це бачення поступово змінюється.

“Ми про це пояснюємо. Але вони вважають, що діалоги – це певна можливість. Поки немає відповідальності ще такої в європейських країнах. Але ми вже наблизилися до цього”, – зазначив Подоляк.

Нагадаємо, Міністерство оборони США оголосило про новий пакет військової допомоги для України на суму в 600 мільйонів доларів. Загалом Штати вже виділили аж 15,8 мільярда доларів на безпекову допомогу для України.

В нинішній пакет увійдуть додаткові боєприпаси для HIMARS, 36 тисяч 105-міліметрових артилерійських снарядів, 1 тисяча високоточних 155-міліметрових артилерійських снарядів, 4 протиартилерійські радари, система протидії БпЛА та інші приємні речі.