Після спроби заколоту, яка сталася у червні минулого року і пов’язана із зазначеним ім’ям Пригожина, глава Кремля Володимир Путін розпочав створення нових військових структур. В намаганні запобігти можливому наступу на Москву він розширив можливості сил безпеки російського уряду.
Згідно з інформацією розвідки Міністерства оборони Великобританії, цим новим організаціям надано право використовувати вогнепальну зброю, а їхні ряди поповнилися декількома тисячами новобранців.
У зведенні розвідки Британії вказується, що створення Сил безпеки уряду Москви, яка має завдання охороняти інфраструктуру столиці, отримало схвалення від Путіна ще у листопаді 2022 року.
Починаючи з липня 2023 року, після заколоту, ця структура стала більш воєнізованою, отримавши дозвіл на застосування вогнепальної зброї, а також поповнивши свої ряди декількома тисячами новобранців.
За оцінками британської розвідки, сили безпеки Москви були посилені з метою утримання столиці в разі можливого повторення заколоту.
«Проект також надає москвичам можливість добровільно виконувати «патріотичні» обов’язки воєнного часу, уникаючи при цьому служби на передовій в Україні. Мер Москви Сергій Собянін зумів обмежити прямий вплив конфлікту на відносно забезпечене населення столиці. Більшість російських втрат в Україні — з бідніших провінційних регіонів», — підкреслюється в повідомленні.
Нагадаэмо, що заявлене в американському Інституті вивчення війни свідчить про те, що Росія не виявляє зацікавленості в мирних перемовинах з Україною та продовжує втілювати свої попередні окупаційні плани. Згідно з цими висновками, Москва має намір змінити владу в Україні та створити «нейтральну, без’ядерну, демілітаризовану і денацифіковану» державу.
У зведенні ISW йдеться про те, що заступник міністра закордонних справ РФ Михайло Галузін зробив заяву, згідно з якою Москва піде на «врегулювання», коли Україні, мовляв, стане «нейтральною, без’ядерною, демілітаризованою і денацифікованою».
На думку експертів, Росія хоче поставити лояльний собі уряд в Києві і позбавити країну можливості захищатися. Реальні перемовини із Україною Кремль вести не має наміру.
Російські військові пропагандисти вважають ,що «Україна ще недостатньо виснажена, щоб прийняти катастрофічну капітуляцію» і «вимагають» захоплення низки міст
«Відомий воєнкор заявив 30 грудня, що війна закінчиться, коли Україна дозволить Росії захопити Харків, Миколаїв, Одесу та інші українські області», — підкреслили в Інституті вивчення війни.
Зокрема, у Путіна будують плани по розколу в Україні, розповіли в Головному управлінні розвідки Міноборони. За словами представника відомства Андрія Юсова, росіяни хочуть дискредитувати мобілізацію і просунути старі пропагандистські тези.
Як повідомляє ГУР, близькі до Кремля аналітики підготували вищому військово-політичному керівництву агресора Росії так звані ініціативи для посилення війни проти України.
Зокрема, ворог має намір дискредитувати мобілізацію.
«Зруйнувати єдність всередині України пропонують шляхом проведення декількох гібридних вибухових кампаній поряд з продовженням інтенсивних бойових дій», — сказали в ГУР
При цьому Москва, в рамках цієї кампанії, поставила для себе ще два завдання: сприяти масштабному відтоку населення з України і зрежисувати «розкол» за регіональним принципом.
Кремлівські, мовляв, аналітики пропонують просувати наративи, спрямовані на розкол країни на південний схід і захід.
Також у військовій розвідці підкреслили, що в «експертному співтоваристві» при Кремлі переконані у відсутності в Україні сил, які працювали б на «русский мир». Число прихильників псевдоїдеології катастрофічно знизилося.