Російський противник вибрав Куп’янський напрям, оскільки він має переваги з погляду логістики та постачання військ. Там окупантам зручно доставляти боєприпаси та постачання, що сприяє інтенсивності наступальних операцій.
Про це розповів військовий аналітик Роман Світан.
Продовжуючи розмову про події на українському фронті, він висловив свою думку щодо вибору російськими окупантами Куп’янського спрямування для проведення наступальних операцій.
Він наголосив, що цей вибір зумовлений практичними міркуваннями.
«Там окупантам зручно доставляти боєприпаси та постачання, що сприяє інтенсивності наступальних операцій. Чим ближче точки постачання, тим більше ресурсів він може пересувати та використовувати. Російські війська, таким чином, використовують цей метод для підтримки наступальних дій, особливо на Куп’янському напрямку, де відстані порівняно невеликі» – висловився експерт.
Однак, як зазначив Світан, Куп’янське спрямування не є найкращим вибором з геологічної точки зору для проведення наступальних дій. Тут багато річок, озер, лісів та боліт, що робить цей напрямок незручним для таких операцій.
Тим не менш, російські війська вибрали його з метою чинити тиск на українські сили та змушувати їх переміщати значні резерви.
Аналітик також прогнозує, що за умови отримання обіцяного обладнання Україна зможе досягти берегової лінії Азовського моря цієї зими.
Важливий напрямок просування українських збройних сил вже визначено і перебуває в активній стадії розгортання, нагадав експерт.
Варто підкреслити, що сторонні спостерігачі та деякі аналітики, спостерігаючи за ситуацією на фронті, звертають увагу насамперед на зміни лінії фронту. Однак важливе значення має робота Сил оборони України по тилах російських окупантів.
Про це заявив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.
За його словами, російські окупанти на півдні та сході України постійно проводять роботу над зміцненням своїх позицій, щоб стримати тиск українських Сил оборони.
“Але ніколи не потрібно забувати, що робота зі знищення та виснаження ворога визначається також непомітними діями зі зміни конфігурації лінії фронту, проте видимими результатами зі знищення ворожих тилів, комунікацій, ресурсів, резервів та розпушення цієї оборони. Оборона стає з кожним днем дедалі розпушеною, українські війська перебувають у позиції, коли будь-якої миті можливі прориви цієї оборони в тому чи іншому місці й вихід на якісь більш-менш широкі оперативні простори із загрозою абсолютно в тих місцях, у яких загроза ще вчора не відчувалася”, — звернув увагу Варченко.
Він зазначив, що росіяни зараз використовуватимуть усі ресурси, щоб спробувати зупинити тиск Сил оборони України.
До того ж, через погодні умови на Південному напрямку зменшується кількість вильотів як російської авіації, так і української. Також погіршення погодних умов позначається на використанні безпілотників.
Про це заявив військовий оглядач Денис Попович.
Він зазначив, що зміни погоди впливають на обидві сторони — і на Сили оборони України, і на російських окупантів.
“Погодний фактор має свій вплив, перш за все, в частині використання важкої техніки. Якщо підуть дощі, то там у багнюці, звичайно ж, оперувати важкою технікою набагато складніше, ніж на сухому ґрунті. Однак піхотні бої здебільшого у нас тривають на півдні, і використання техніки й без того обмежене. Але піхота може пересуватися там, де не пересувається техніка. Тому я не думаю, що наступ на півдні повністю припиниться”, — пояснив Попович.
Військовий оглядач додав, що коли підуть рясні дощі й ґрунт розм’якне, сповільниться та обмежено використовуватиметься техніка, але наступ Сил оборони України все одно триватиме.