Наші захисники продовжують завдати непоправних втрат російським загарбникам у Бахмуті.
Та водночас за певних умов укрїнські військові можуть відійти на інші рубежі.
Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт Сергій Грабський. Раніше у виданні Financial Times зазначали, що битва за Бахмут наближається до переломного моменту. Росія кидає нові сили, щоб захопити місто та отримати першу значну перемогу з минулого літа.
Як зазначив Грабський, Бахмут дійсно не має серйозного військового значення. Однак українські військові обороняють його, умовно, з двох причин.
Перша – військова доцільність. Саме тут вдається знищувати ворога у великих кількостях, що поступово “знекровлює” окупантів.
Друга причина дещо інша. Спілкувався з нашими хлопцями – вони говорили, що скільки можна відступати. Потрібно триматися та продовжуватися битися. Адже потім доведеться звільняти ці землі. Тому тримаються, скільки можуть. До того часу, поки буде будь-яка доцільність щодо продовження боротьби на цих позиціях, – зауважив Грабський.
Він припускає, що українські військові можуть відійти з Бахмута, якщо надійде відповідний наказ від командування. Або ж наступ окупантів припиниться, коли вони будуть серйозно знесилені. Утім, зараз поблизу Бахмута тривають активні бойові дії. Росіяни втрачають багато людей, але продовжують тиснути на українські позиції.
До всього додамо: окупанти, заходячи в Бахмут, доходять до певних рубежів, і опиняються на пристрелених ЗСУ майданчиках. Про це розповідав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.
За його словами, після того, як ворог потрапляє на ці майданчики, починає працювати українська артилерія – з висоток з західного боку Бахмута та Соледара.
Бахмут та Соледар розташовані біля річки Бахмутки – Соледар зі східного боку, Бахмут – з західного. За ними є, так зване, підвищення – старий гірський хребет. Донецький кряж – це старі гори. І там підвищення до 100 метрів над театром військових дій, – зазначив він.
Військовий експерт підкреслив, що українська артилерія з цього підвищення – у бік Часового Яру – як на долоні, бачить Бахмут та Соледар. І наша артилерія починає ворога звідти вибивати.
Ворог не залишає спроб взяти Бахмут зокрема з фронту, а не тільки обходячи в районі Курдюмівки у бік Часового Яру через Кліщіївку, – підкреслив він.
На його думку, річка Бахмутка – це один з рубіконів в Бахмуті. На її лівий берег ЗСУ не пускають росіян.