Західні партнери від початку переоцінили свої можливості щодо військової допомоги Україні, тому раніше заплановані строки постачання озброєнь зриваються.
Про це заявив член парламентського комітету з питань нацбезпеки Сергій Рахманін.
Також є проблеми з радянськими боєприпасами, які закінчуються в усьому світі.
За його словами, порушення строків поставки озброєнь спричинено як об’єктивними складнощами, так і суб’єктивними причинами.
“Об’єктивні полягають у тому, що засоби ураження, озброєння потрібно довезти, доставити в Україну так, щоб максимально його убезпечити. Суб’єктивні – вони, на жаль, не нові. Наші партнери, коли вони брали на себе відповідні зобов’язання, вони трохи переоцінили свої сили”, – заявив нардеп.
За словами нардепа, певні проблеми, зокрема, є з технічним станом танків Leopard 2.
“Вони потребують відновлення, вони потребують ремонту; іноді регламентно-поточного, іноді, на жаль, капітального. І тому в принципі поставка танків, зокрема, відбувається не так швидко, як це повинно бути”, — пояснив Рахманін.
Ще одна проблема – це поставки боєприпасів. Особливо в дефіциті опинилися снаряди радянських калібрів, які закінчуються вже в масштабах всього світу.
“На жаль, я думаю, що про це можна говорити, тому що про це говорять вже вголос, в тому числі і українські чиновники, і про це пишуть і західна преса, про це сьогодні згадували, наприклад, The Washington Post, в принципі, ті дати поставки озброєнь, які планували раніше, вони, на жаль, дотримані не будуть”, – заявив нардеп.
Раньше влада Іспанії заявила, що їхні танки “Леопард 2”, які стояли без використання з 90-х років, прийшли в жалюгідний стан. Уряду довелося виділити солідну суму на ремонт цих машин перед тим, як відправити їх в Україну.
Примітно, що схожа ситуація склалася і в німецькій армії. Після закінчення Холодної війни Бундесвер помітно деградував.
Масштаб проблеми розкрився, коли на військових навчаннях у німців зламалися взагалі всі БМП, задіяні в маневрах.
Прем’єр-міністр Польщі зазначив, що залишається чекати кроку від Вашингтона.
США передадуть Україні додаткове озброєння. Йдеться про постачання танків Abrams та бойових машин піхоти Bradley.
“Американці забезпечать додаткові поставки озброєння в Україну. Ми говорили, в тому числі про БМП Bradley, танках Abrams. Ми, як поляки, зробили те, що повинні були зробити. Решта лежить на американській стороні”, – зазначив Матеуш Моравецький.
При цьому він зазначив, що українці купують у Польщі зброю на кошти, які отримали від міжнародних інституцій, в першу чергу від ЄС.
“Київ замовляє в Польщі Rosomak (БТР ), Rak (самохідні міномети ), Krab (САУ ), Piorun (ПЗРК ) і багато інших видів зброї”, – підсумував Моравецький.
Раніше віце-канцлер Німеччини вибачився за запізнення з поставками зброї Україні.
За словами Роберта Габека, йому дуже соромно за затримки з військової допомогою Україні
Віцеканцлер Німеччини, міністр економіки Роберт Габек перепросив за несвоєчасне постачання зброї Україні. Про це Габек заявив під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.
Він визнав, що військова допомога від Німеччини почала масово прибувати в Україну занадто пізно.
«Ви пояснили мені, а також іншим членам кабінету, що загроза війни була реальною. На той час ми лише розпочали дебати в Німеччині про те, що ми маємо підтримати Україну ще й зброєю. Тоді Німеччина не могла або не хотіла цього робити», – сказав Габек Зеленському.
Роберт Габек додав, що йому соромно за затримки, але наголосив, що з певного моменту німецька влада почала намагатись прискорити поставки озброєння в Україну.